Viena patinusi akies voko priežastis

Apžvalga

Akių vokai arba palpebrae turi keletą ploniausių kūno odos ir padeda apsaugoti akis. Blakstienos taip pat apsaugo akis nuo prakaito, dulkių ir šiukšlių. Išskyrimai, tokie kaip ašaros, akis drėgnai. Infekcijos ir uždegimas gali pasireikšti akių vokų oda ir liaukose, dėl kurių atsiranda patinimas.

Epidermio įtraukties cistas

Epidermio įtraukties cista yra pažeidimas, kuris gali atsirasti po akies voko. Tai sukelia lėtą audinių patinimą. Jis gali būti gimimo metu, bet dažnai atsiranda po operacijos ar traumos. Tai gali užkrėsti, sukelti uždegiminę reakciją, dėl kurios atsiranda daugiau patinimų. Gydymas yra chirurginis pašalinimas.

Chalazionas

Pasak “MedlinePlus”, Nacionalinio sveikatos instituto pateikta interneto svetainė, maža akių liaukos užkimimas akies viduje gali sukelti nedidelį smūgį. Tai vadinama chalazionu. Yra maždaug 100 iš šių aliejų, vadinamų Meibomijos liaukomis, šalia blakstienos. Chalazionas gali būti gydomas šiltais kompresais, bet maždaug per mėnesį paprastai išnyks. Retais atvejais gali prireikti operacijos.

Sty

Sty yra taip pat žinomas kaip hordeolum. Tai panaši į chalazioną, tačiau dažniau tai susiję su bakterine infekcija. Jis pasižymi skausminga raudonuoju vienetu šalia akies krašto, kuris atrodo kaip spuogas ir gali būti užpildytas pusu. Kaip ir chalazionas, jis paprastai išnyksta savaime – paprastai maždaug per savaitę. Jis taip pat gali būti apdorotas šiltais kompresais.

Ūminis dakriozitozė

Dakriozitritas yra infekcija žandikaulyje, ašaroje, maišelyje ar kanaluose. Piktžolių kanalų infekcijos yra dažniausios kūdikiams, bet gali atsirasti bet kokio amžiaus. Ūminio dakriozitrito simptomai gali būti pernelyg plyšimas, pūlimas ar išsiliejimas, karščiavimas, skausmas, paraudimas ir patinimas. Paprastai gydymas yra antibiotikais, tačiau dėl būklės gali prireikti chirurginės intervencijos.