Tikrojo veršio patinimas

Apžvalga

Dėl įvairių priežasčių galūnių patinimas pasireiškia. Kai jis vystosi tik vienoje kojoje, priežastis greičiausiai yra lokalizuota problema, o ne sisteminis sutrikimas. Bloga kraujotaka, kraujo krešulys ir bakterinė odos infekcija yra viena iš labiausiai paplitusių veršelio patinimosi priežasčių. Tačiau dėl to, kad dėl daugelio sąlygų gali atsirasti šis simptomas, kreipkitės į gydytoją, kad gautumėte tikslią diagnozę ir tinkamą gydymą. Jūsų gydytojas apsvarstys papildomus simptomus, kūno odos išvaizdą, greitą išsivystymo patinimą ir amžių bei lytis, kad susiaurintų galimų priežasčių sąrašą.

Giliųjų venų trombozė

Staigus vienpusis veršelio patinimas kelia susirūpinimą dėl giliųjų venų trombozės (DVT). Esant šiai būkle, kraujo krešulys susidaro giliai kūno venose. Vėžys yra įprasta DVT būklė, galimi tokie simptomai: – blauzdos ir kulkšnies patinimas; – skausmingas arba sunkus pojūtis; – difuzinis pilvo skausmas; – jautrumas tuštinimosi vietoje; – užterštos paviršinės venos; – mažas karščiavimas; GVT rizikos veiksniai yra rūkymas, vėžys ir operacija, traumos ar ilgalaikė liga, ribojanti judumą. DVT gali sukelti rimtą komplikaciją, vadinamą plaučių embolija, kurios dalis kremui atsiranda ir patenka į plaučius, pakenkdama kraujo tekėjimui ir deguonies įsisavinimui.

Venų nepakankamumas

Kraujas, tekantis per kojas, turi grįžti į širdį nuo gravitacijos jėgos, kai yra vertikalioje padėtyje. Kojų raumenų susitraukimai padeda išlaikyti kojų kraują, o vožtukai venose užkerta kelią atgaliniam srautui. Kojų venų pažeidimas sukelia kraujo kaupimąsi apatinėse kojose, esant skysčių nuotėkiui ir patinimui. Ši būklė vadinama venų nepakankamumu. Ankstesnė kojos DVT ar trauma gali paskatinti veninį nepakankamumą su blauzdikaulio ir kulkšnies patinimu. Venų nepakankamumas vystosi palaipsniui, dažniausiai pasitaiko vyresniems suaugusiems, ir ankstyvose stadijose dažnai sukelia keletą simptomų. Tačiau būklė paprastai pablogėja laikui bėgant ir sukelia daugybę galimų simptomų pažeidžiamoje kojoje, įskaitant: – sunkumą, skausmą, mėšlungį ar skausmą, ypač esant stovint ar vaikštant, – rausvai rudos spalvos odos spalvos; – deginimo pojūtis ar niežėjimas; – nesveikos opos

Celiulitas

Celiulitas reiškia bakterinę odos ir minkštųjų audinių, kuri sukelia patinimą, paraudimą ir skausmą, infekciją. Karščiavimas dažniausiai yra susijęs su infekcija, o paveiktoje zonoje būdinga šilta oda. Dažniausiai per valandą paraudimas paprastai plečiasi, nes infekcija plinta iš išorės. Celiulitas paprastai veikia apatinę koją, ypač tarp žmonių, kuriems yra bloga apyvarta, venų stasas, diabetas ar lėtinė odos būklė. Tačiau būklė gali pasireikšti bet kurioje vietoje ir gali išsivystyti po net ir gana nedidelio sužeidimo, pavyzdžiui, įbrėžimo, išpjaustymo ar vabzdžių įkandimo. Celiulitas reikalauja antibiotikų gydymo, kad užkirstų kelią infekcijai giliau skleisti į kūną ar kraują.

Skeleto-raumenų traumos

Traumos, veikiančios apatinę koją, gali sukelti vienpusį veršelio patinimą. Labai energingas smūgis veršeliams gali sukelti kraujosruvas ir patinimas. Kiti sužalojimai taip pat gali sukelti patinimą, pavyzdžiui, blauzdos raumenų įtampą ar ašarą. Šio tipo sužalojimas dažnai pasireiškia sporto metu, kai reikia staigiai išsitraukti iš pėdos, pvz., Per raketų sportą ar futbolą. Traumos metu staiga atsiranda skausmas, gali atsirasti mazgas viršaus. Reti, apatinės kojos sužalojimas gali sukelti refleksinį simpatinį distrofijos sindromą (RSDS). RSDS sukelia stiprų skausmą, susijusį su pernelyg aktyviu nervų sistemos atsaku. Oda per skausmingą plotą gali būti raudona, patinėja ir išskirtinai jautri.

Poplitealinė cista taip pat gali sukelti vienpusį veršelio patinimą. Esant šiai būkle, užpakalinėje kelio dalyje susidaro skysčio užpildytas maišas. Cista pasireiškia kaip rankena po oda, dažniausiai pasireiškia žmonėms, turintiems kelių pažeidimus dėl artrito ar reikšmingo sužeidimo. Poplitealinės cistos plyšimas, taip pat žinomas kaip Bakerio cista, gali sukelti staigus veršelio patinimas paveiktoje kojoje. Plyšęs pogumbio cista simptomai gali imituoti DVT. Be to, žmonėms su paklotine cista yra padidėjusi rizika užsikrėsti DVT. Fizinis egzaminas ir ultragarsinis tyrimas gali atskirti šias sąlygas.

Limfinė cirkuliacija veikia kartu su kraujo apytakos sistema. Svarbi limfinės cirkuliacijos funkcija yra pašalinti perteklinį skysčių kiekį iš kūno audinių. Pažeidimas ar obstrukcija limfinės apykaitos, veikiančios apatinę koją, dažnai dėl chirurgijos, navikų, traumų ar radiacinės terapijos, gali sukelti patinimą, vadinamą limfedema. Sąlytis gali paveikti veršį, sukelti patinimą ir kitus galimus simptomus, įskaitant: – sunkumo pojūtį; – deginimą, dilgčiojimą ar tirpimą; – odos sandarumą; paprastai padidėjęs limfedemos patinimas palaipsniui didėja be gydymo ir gali tapti Disfiguruoti ar apriboti judumą. Tačiau būklę paprastai galima kontroliuoti ankstyvuoju ir nuolatiniu gydymu.

Jei pastebėsite laipsnišką vieno veršio patinimą, net jei neturite kitų simptomų, kuo greičiau kreipkitės į gydytoją. Nedelsdami kreipkitės į gydytoją, jei pasireiškia staigus vienpusis veršelio patinimas, nes tai gali reikšti kraujo krešulį ar infekciją. Eikite į artimiausią greitosios pagalbos kambarį, jei pasireiškė veršelio patinimas kartu su bet kokiais įspėjamaisiais požymiais ar simptomais: – karščiavimas arba šaltkrėtis; – greitai išsivystęs paraudimas; – opos, blisteriai ar juodos dėmės ant veršelio odos; Sunkus ar pablogėjęs skausmas; – dusulys ar sunkus kvėpavimas; – galvos svaigimas, nemalonumas ar alpimas; persvarstytos ir pataisytos: Tina M. St. John, MD

Populiaria cista

Lymphedema

Įspėjimai ir atsargumo priemonės