Tiesiosios akies drebėjimo priežastys

Per daug kofeino

Akių vokimas ar traukimas, vadinamas myokimais, dažnai prasideda staiga ir panašu, kad iš niekur. Viršutinė myokimija paprastai veikia tik vieną akį, ją negalima supainioti su blefaros spazmu, stipriau uždarius dangčius, visada veikiant abu vokus. “Mayo” klinikos duomenimis, dangčio įtempimas dažnai siejamas su gyvenimo būdo pasirinkimu ir kitais išoriniais veiksniais, paprastai yra gerybinis. Miokimijos priežasčių šalinimas gali padėti sušvelninti dangtelio atsiradimo simptomus.

Stresas ir nerimas

Patraukimas, kad gali soda ar kavos gali padėti jums vyksta visą dieną, bet ji taip pat gali gauti jūsų akių vokų raumenys dirba viršvalandžius. Kai padidėja stimuliacija, jūsų dangtelių neuronų raumenų ląstelės reaguoja pernelyg dideliu greičiu ir gali pasireikšti staigus šokas. Laimei, dangčio dangtis jaučiasi sunkesni ir jums pastebimi, nei kas nors, kas jus žiūri, ir gali sumažėti jūsų kofeino suvartojimas.

Eyestrain

Jei esate įsitempę arba esate spaudžiami mokykloje, darbe ar namuose, galite pajusti papildomą stresą. Jūs galite pridėti liekamą myokimą į ilgą streso pasekmių sąrašą. Remiantis optometrijos apžvalga, esant stresui, miokimijos dangtelio simptomai linkę pablogėti. Kai pastebėjote, kad dangteliai pakibę, tai gali būti budėjimo pokalbis, kad stresas įžengė į jūsų gyvenimą.

Nuovargis

Nors stresas reiškia visą organizmo reakciją į didžiulę gyvenimo situaciją, regos akis reiškia įtemptą regos sistemos reakciją. Sulaukę kompiuterio, vaizdo žaidimų ir televizorių naudojimo amžiaus, mūsų akys gali lengvai pasirodyti. Kartais perkrova gali paskatinti jūsų akių vokus reaguoti ir pradurti raumenis.

Alkoholis ir tabakas

Dažnai susijęs su stresu, miego trūkumas gali paveikti visą kūną, įskaitant akių vokus. Pavargęs kūnas neveikia optimaliai ir pradeda rodyti išorinius šio nuovargio požymius, pvz., Lūžių spazmus. Gali būti naudinga didinti miegą, jei jis neatitinka Nacionalinės miego fondo rekomendacijos, apimančios nuo septynių iki devynių valandų per naktį.

Kartais alkoholio ir tabako gaminių naudojimas gali sukelti dangtelį. Žinoma, nėra jokios galutinės sumos ar tam tikros žinomos cheminės medžiagos, sukeliančios myokimiją, tačiau kai kurioms asmenims gali pasireikšti užsikimšusi svetima medžiaga. Įdomu tai, kad alkoholio ir tabako suvartojimas didėja dėl streso, todėl šie sutampanti elgesio būdai gali būti grindžiami kita, kad sustiprintų dangčio įbrėžimo simptomus.

Jei akių paviršius arba vidiniai akių vokai yra sudirgę, dangteliai gali pradėti reaguoti. Sąlygos, tokios kaip sausa akis, svetimkūnis ar akių alergija, gali sukelti miokimus. Jei jūsų staigus miokimų atsiradimas sutampa su dirginimo ir diskomforto pojūčiu jūsų akyse, akių egzaminas yra gera idėja. Gali būti naudinga gydyti pagrindines priežastis dėl antihistamininių ar dirbtinių ašarų. Ir atvirkščiai, nesusijęs su pagrindine būkle, gali atsirasti tolesnių akių simptomų ir galimo blefarospazmo atsiradimo.

Akių vokų miokimas dažniausiai pasireiškia sveikiems 20-40 metų amžiaus žmonėms. Paprastai akių vokai, be kitų simptomų, pvz., Veido spazmai, akių išsiliejimai ar dangčio nusileidimas, paprastai nėra nieko nerimauti ir yra labiau erzina, nei bet kas kita. Jei šio simptomo pablogėjimas yra nepatogus, patikrinti jūsų akis yra gera idėja. Net jei nieko nedarote, gerybinis dangtelis myokymia paprastai išsiskiria savarankiškai per kelias dienas.

Dirgintas akių paviršius

Rizika