Sunkių tiesiosios žarnos niežėjimo ir deginimo priežastys

Dirginimas

Analinis niežėjimas ir deginimas yra simptomas, susijęs su įvairiomis priežastimis. Įvairios savikontrolės priemonės dažnai gali palengvinti simptomus. Tačiau reikia kreiptis į gydytoją, jei gydymas namuose nesumažina simptomų, nes tai gali būti rimtesnės būklės ženklas.

Žarnyno kirmėlės

Pasak “Aetna Intelihealth.com”, skausmas dėl analinio skausmo dažniausiai sukelia odos sudirginimą. Išmatūra pasislenka aplink analinio atidarymo, o kai kurie maisto produktai gali sukelti tiesiosios žarnos niežėjimą ir deginimą. Piktžolių maisto produktai, kavos ir net citrusinių vaisių vaistai gali sukelti tiesiosios žarnos niežėjimą po 24-36 valandų po jų suvartojimo. Kvepalai tualetiniame popieriuje, muilu ir net burbulo vonia taip pat gali sudirginti aplink tiesiosios žarnos plotą. Norint išvalyti analinį plotą ir niekada mušti, reikia naudoti tik vandenį.

Hemorojus

Analinis niežėjimas ir deginimas yra dažnas kirminų, žarnyno parazito simptomas. Pasak MayoClinic.com, pinworms yra dažniausias žarnyno parazitas, randamas Jungtinėse Amerikos Valstijose. Analinis niežėjimas ir deginimas gali tapti tokie sunkūs, kad trukdo kieno nors miegui. Papildomi simptomai yra pilvo diskomfortas ir skausmas. Vis dėlto kai kurie pinwormai žmonės neturi jokių požymių ar simptomų. Gydymas apima burnos antiparazitinius vaistus. Veiksmingam gydymui gali prireikti kelių vaistų dozių.

Analiniai pleiskanos

Hemorojus yra inkorporuoti venų, esančių po subtiliu odos šalia analinio angos. Ši būklė dažnai būna, kai įtempia per žarnyno judesį. Nutukimas ir nėštumas gali prisidėti prie ligos. Hemoroido išsiplėtimas yra įprastas ir dažnai pasitaiko trumpai. Hemorojus dažnai išnyksta savaime per kelias dienas. Skausmas ir deginimas dažnai būna, kai bandoma išmatuoti žarną. Pagal MedlinePlus, kuri yra Nacionalinių sveikatos institutų tarnyba, gydymas apima kortikosteroidų arba lidokaino tepalų vartojimą, siekiant sumažinti patinimą ir skausmą. Sitz vonios gali sumažinti diskomfortą, susijusį su hemorojais. Išmatų minkštikliai gali sumažinti įtempimą, susijusį su kietų išmatų pernešimu.

Antikūrios plyšys yra mažos ašaros į ir ties tiesiosios žarnos angos. Dažni ir skausmingi kraujavimai yra skausmas ir deginimas. Pasak Amerikos Amerikos inkstų ir krūtinės chirurgų draugijos, būklė dažnai painiojama su hemorojais, nes simptomai yra panašūs. Analizinių plyšių priežastys apima kietojo žarnos judesius, įtempimą dėl viduriavimo ar kitų uždegiminių ligų. Gydymas apima tai, kaip nustatyti analinio įpjovimo priežastis ir sutelkti dėmesį į gydymą. Analizinės pūlingos dažnai išgydomos be gydymo. Vis dėlto būklė gali pasikartoti pasireiškiant sunkiam žarnos judėjimui. Lėtinės angos, kurios nesužerta, reikalauja ištyrimo ir galimo chirurginio gydymo.