Suaugusiųjų cerebrinio paralyžiaus simptomai

Apžvalga

Smegenų paralyžius yra pažeistų neurologinių pokyčių smegenų variklio zonose rezultatas. Tai silpnina organizmo sugebėjimą kontroliuoti judėjimą, tačiau tiesiogiai neturi įtakos žvalgybai. Kai kurie smegenų paralyžius serga protiškai atsilikusi ar turintis mokymosi sutrikimų, o kai kurie – ne. Sąlyga nėra užkrečiama ar paveldima, o simptomai gali šiek tiek skirtis nuo asmens iki žmogaus. Nors tai paprastai veikia gebėjimą savanoriškai judėti, jūs taip pat gali patirti netyčinių rankų ar rankų judesio simptomus. Kai kurie žmonės kenčia nuo sunkios formos, o kitiems – labai lengvi simptomai.

Spastiški raumenys

Pasak Neurologijos kanalo, cerebrinio paralyžiaus simptomai gali būti paprasti, pvz., Sunku atlikti sunkius variklio uždavinius, pavyzdžiui, rašant ar naudojant žirkus. Arba simptomai gali būti sunkesni, dėl to negalimas vaikščioti arba palaikyti pusiausvyrą. Šie simptomai yra tos pačios spazminės raumenų kontrolės rezultatas, bet yra labai lengvos arba labai sunkios. Labiausiai paplitęs smegenų paralyžius yra spazmatinis cerebrinis paralyžius, kuris rodo raumenų spazminio simptomą. Spasticity reiškia padidėjusį raumenų toną, kuris gali sukelti raumenų nuolatinį standumą ir sukelti raumenų ir kojų sutrenkimus, nes žmogus auga per visą suaugusį gyvenimą. Žmogui bus sunku kontroliuoti raumenis, kuriuos paveikia spazmas, o raumenys pasirodys “standus”, jei sąnarys perkeliamas pasyviai. Šis raumenų standumas gali sukelti negalėjimą vaikščioti, stovėti, parašyti ar valgyti.

Judesio sutrikimas

Kitas smegenų paralyžiaus formos simptomas yra athetoidiniai judesiai. Tai rankos, kojos, kaklo ar veido judesiai ar judesiai, kurie yra netyčiniai. Pasak Neurologijos kanalo, jei turite athetoidinius judesius, kojos, rankos ar kaklas turės lėtus, pasisukusius judesius, kurie nėra valdomi. Taip pat gali paveikti veido ir liežuvio raumenys. Tai sukelia susižeidimą ir svaigimą, taip pat problemų valgyti ir nuryti. Galite reikalauti valgio pagalbos, kad išvengtumėte bado.

Suvokimo problemos

Trečias pagrindinis cerebrinio paribio simptomas turi įtakos suvokimo gebėjimams ir vadinamas ataksiniu smegenų paralyžiu. Pasak Nacionalinio neurologinių sutrikimų instituto ir insulto, ataksija yra retas smegenų paralyžiaus simptomas, turintis įtakos pusiausvyrai ir gilumo suvokimui. Jūs turėsite silpną koordinavimą ir pasivaikščioję netvirtai su plataus masto eisena. Ataksija taip pat daro tikslius judesius, tokius kaip marškinėlių raišteliai yra labai sunkūs ir gali sukelti intensyvų drebulį savanoriškai judant, pavyzdžiui, pasiekti objektą.

Povedimo sutrikimas sindromas

Poveikio sutrikimui sindromas yra simptomų, turinčių įtakos smegenų paralyžiams sergantiems pacientams, derinys. Pasak Nacionalinio nervų ligų instituto ir insulto, šis derinys apima nuovargį, skausmą, artritą ir silpnumą, kuris dažnai yra kasdienio gyvenimo dalis. Šis simptomas atsirado dėl raumenų anomalijų ir kaulų pokyčių, kurie atsiranda, kai sergate cerebriniu paralyžu. Kiekvieną dieną galite naudoti tris ar penkis kartus daugiau energijos nei darbingo amžiaus žmogus, norėdami užbaigti savo kasdienį gyvenimą. Šios papildomos energijos sąnaudos, kartu su spazminiu ir papildomu sąnarių nusidėvėjimu, yra simptomas suaugusiems, sergantiems cerebriniu paralyžiu.