Smegenų sutrikimai, dėl kurių akis traukia

Apžvalga

Reti akies traukimo atvejai yra normalūs, tačiau akių traukimas taip pat gali būti nuolatinis arba dažnas reiškinys, kuris gali būti neurologinio sutrikimo simptomas, praneša Amerikos psichiatrijos asociacija. Kitos pasikartojančios ar intensyvios akies traukimo priežastys apima alkoholį ir vaistus, kurie sulėtino neurologinę sistemą vadinamuoju GABA būdu. Alkoholis ir benzodiazepinai – grupė vaistų, kurių sudėtyje yra Valium ir Xanax, sukelia GABA ekspresuojančius neuronus, kurie gamina didelius GABA kiekius. Dėl to labai sutrinka neurologinė sistema, dėl kurios gali atsirasti netyčinių judesių ir veidas.

Tourette sindromas

Tourette sindromas yra lėtinis neurologinis sutrikimas, dėl kurio atsiranda nevalingi motoriniai ir vokaliniai simptomai, tokie kaip akių traukimas, sumušimas ir balsavimas. Priešingai populiariam sutrikimo vaizdavimui, tendencija pakartoti prakeikimo žodžius nėra bendras Tourette sindromo poveikis. Tourette sindromas paprastai gydomas antipsichoziniais vaistiniais preparatais. Tai tam tikru mastu sumažina natūralumą, bet taip pat gali būti raminanti priemonė. Veiksmingesnis būdas sumažinti piktnaudžiavimą – tai “Kognityvinių-elgesio terapijos”, vadinamosios “visapusiška elgesio intervencija tics” atveju, arba CBIT, “UCLA” tyrimo grupės pranešimas “Amerikos medicinos asociacijos žurnalas”, paskelbtas 2010 m. Gegužės 19 d. ” Mokslininkai atsitiktinai paskyrė CBIT ir kitas konsultavimo formas 126 vaikams ir paaugliams, sergantiems sunkiais Tourette sindromo atvejais, ir nustatė, kad CBIT lėmė žymiai sumažėjusią tics atvejų skaičių nei alternatyvių gydymo būdų.

Bell’io paralyžius

Bello paralyžius – tai veido veido paralyžius, kuris atsiranda, kai sužeistas septinas pilvo ertmių nervas, kontroliuojantis veido raumenų judesį. Tai dažniausiai sukelia slydimą, vingius akių vokus ir variklius, tokius kaip akių traukimas ir veido traukimas. Tyrėjai tikėjo, kad Herpes virusas buvo Bell’o paralyžius. Tačiau ankstesnių duomenų pagal Kočrano metaanalizė rodo, kad antivirusiniai vaistai, vartojami šalutinių opos ir genitalijų herpes gydyti, neturi didelės įtakos Bello paralyžiui, todėl abejonės yra hipotezė, kad herpes sukelia šią būklę. Rezultatai buvo paskelbti 2009 m. Lapkričio mėn. “Cochrane sisteminių apžvalgų duomenų bazėje”.

Дистония

Dystonija yra neurologinis sutrikimas, dėl kurio dažniausiai pasireiškia pasikartojantys judesiai, nenormalūs pozai, sukimasis ar veidas, įskaitant akių keitimą. Distonija gali būti susijusi su gimdymu ar apsinuodijimo, infekcijos ar piktnaudžiavimo narkotikais rezultatas. Žmonės su paveldima diastonine forma turi DYT1 geno defektą, dėl kurio susidaro baltymų torsino A defektai, kurie apsaugo nuo ląstelių streso, praneša 2010 m. Kovo 10 d. Tyrimo grupei “Ligos modeliai ir mechanizmai”. Komanda nustatė, kad ampicilinas, vartojamas penicilino grupėje, gali aktyvuoti torsiną A ir užkirsti kelią netinkamiems raumenų susitraukimams.

Parkinsono liga

Parkinsono liga yra neurologinis sutrikimas, dėl kurio atsiranda drebulys, akies raumenys, poslinkis, disbalansas ir judėjimo pradžia. Molekuliniame lygmenyje Parkinsono liga pasireiškia dėl mikroRNR, molekulių, kurios padeda ląstelėms gaminti baltymus, veiklos sutrikimų. Rezultatai buvo paskelbti 2010 m. Liepos 29 d. “Gamta”. Nustačius mikroRNR aktyvumą, neuronai, kurie padeda gaminti dopaminą, priešlaikinai miršta, ir dėl to sunku inicijuoti ir kontroliuoti variklio aktyvumą, teigia Stanfordo mokslininkai.