Smegenų motorikos įgūdžiai

Apžvalga

Motorinių įgūdžių reikia, kad kontroliuotų skirtingų raumenų judėjimą žmogaus kūne. Motoriniai įgūdžiai yra suskirstyti į bendrą ir švelnų motorinių įgūdžių. Pirmieji ir per daug išmokti bendri variklio įgūdžiai, jie paprastai tampa beveik automatiškai. Jie apima nuskaitymą, vaikščiojimą, šokinėjimą ar pusiausvyrą. Tobulinti motoriniai įgūdžiai bus išmokti vėliau. Jie reikalauja tikslios raumenų kontrolės ir apima mažesnius veiksmus, pvz., Rašymą, objekto laikymą tarp nykščio ir piršto ar liežuvio judėjimą į burną.

Smegenų variklio zonos

Smegenų sritys, kontroliuojančios tiek didelius, tiek smulkius motorinius įgūdžius, yra smegenų žievės, bazinės ganglijos ir smegenėlė. Smegenų žievė kontroliuoja raumenų judesius. Bazinės ganglijos kontrolės padėtis ir savanoriškas judėjimas. Smegenėlė stebina raumenis judėjimo metu. Variklio smegenų korekcija taip pat kontroliuoja raumenų judesius. Skirtingos motorinės gleivinės dalys yra atsakingos už skirtingų kūno dalių judėjimą.

Bendroji variklio įgūdžiai

Bendras variklio vystymasis remiasi dviem principais: nuo galvos iki kojų ir kamieno iki galūnių. Tai reiškia, kad prieš pradedant vystymąsi rankose ir kojose, galvos vystosi į priekį. Taigi vaikas mokosi sulaikyti galvą, kol jis mokosi sėdėti ir vaikščioti. Be to, plėtra prasideda viduryje ir juda į išorę. Taigi vaikas mokosi valdyti rankas prieš savo rankas. Bendras variklio vystymasis prasideda nuo gimimo ir yra didžiausias per pirmuosius gyvenimo metus. Daugelis sąlygų, pvz., Cerebralinis paralyžius ar Parkinsono liga, gali paveikti bendrą variklio įgūdžius.

Vairavimo įgūdžiai

Pilni motoriniai įgūdžiai yra sudėtingesni atlikti ir pradėti vystytis vėliau gyvenime nei bendri variklio įgūdžiai. Tačiau jie linkę vystytis kartu, nes daugelis veiklos rūšių priklauso nuo abiejų šių įgūdžių koordinavimo. Kai gimsta kūdikis, ji net nežino, kad ji turi rankas, jau nekalbant apie tai, kad ji gali kontroliuoti savo judesius. Per pirmuosius gyvenimo metus kūdikis mokosi kontroliuoti savo rankų judesius. Ji taip pat išmoko rankų ir akių koordinavimo pagrindus. Kai vaikas yra maždaug 1 metai, ji mokosi laikyti objektą tarp nykščio ir rodomojo piršto. Vaikystės metu vaikai paprastai pasirenka naudoti kairę ar dešinę ranką. Toki komplikuotos gražūs motoriniai įgūdžiai, kaip susiejimas batų ir dirbtinių sidabrinių reikmenų, išmoksta ikimokyklinio amžiaus. Smulkių motorinių įgūdžių ugdymas yra labai svarbus mokyklos pasirengimui. Puikų variklių vystymąsi galima paskatinti vaiką sukurti įspūdžius, statybinius blokelius ir spalvotieji pieštukai.