Skausmo prie ausies ir kaklo priežastis

Cervicogeninis galvos skausmas

Daugybė sąlygų gali sukelti skausmą už ausies ir kaklo. Pasak MedlinePlus, Nacionalinio sveikatos instituto leidinio, kaklo skausmas gali keliauti į kitas kūno dalis, pavyzdžiui, pečių, rankos ir galvos. Kai kuriais atvejais skausmas įvairiose galvos struktūrose gali nusileisti kaklą. Skausmas už ausies dažnai asocijuojasi su kaklo skausmu, nes daugelio kaklo raumenų sausgyslės įkišamos į mastoidinį procesą – akivaizdų kaulinį smūgį – tik už ausies.

Mastoiditas

Cervicogeninis galvos skausmas, kartais vadinamas kaklo galvos skausmu, gali sukelti skausmą už ausies ir kaklo. Pasak Sporto sužalojimo klinikos, cervicogeniniai galvos skausmai yra dėl raumenų, sąnarių, nervų ar fascijos sutrikimų ties stuburo ar kaklo kaklelio ir kaklo srityje, ypač viršutinėje gimdos kaklelio stuburo dalyje. Skausmas skleidžia kaklą ir kaukolės nugarą link kaukolės priekio, dėl to galvos skausmas, skausmas, taip pat ir už ausų. Galimos cervikogeninių galvos priežasčių priežastys yra nervų suspaudimas tarp slankstelių ar stuburo kaulų, per didelis jautrumas kaklo audiniuose dėl suveikimo taškų – padidėjusio dirglumo mazgelių ar mazgų, esančių ribotoje raumens juostoje, ir sumažėjęs kaklo judesio arba standumo intervalas Kaklas. Dauguma cervicogeninių galvos skausmų gerai reaguoja į konservatyvius priežiūros metodus, tokius kaip chiropractic manipuliavimas, masažo terapija, akupunktūra ir postulacinės perkvalifikavimo pratimai.

Whiplash

Mastoiditas gali sukelti skausmą už ausies ir kaklo. “MedlinePlus” teigia, kad mastoiditas yra kaukolės mastoidinė kaulų uždegimas, esantis tiesiai už ausies viršutinės arba išorinės dalies. Dažniausias mastoidito priežastys yra vidurinės ausies infekcija, taip pat žinoma kaip ūminė vidurinė ausies uždegimas. Infekcija gali plisti nuo ausies iki mastoidų kaulų, todėl užkrėstos medžiagos kaupiasi mastoidinių oro ląstelėse – tinklelių formos struktūrose po mastoidų kaulų. Mastoidinių oro ląstelių uždegimas gali sukelti kaulinio audinio sudėtį sudarančio kaulinio audinio sunaikinimą ir degeneraciją. Mastoiditas paveikia vaikus labiau nei suaugusieji. Bendrieji simptomai, susiję su mastoiditu, yra diskomfortas galvos ir kaklo srityje, skausmas ir patinimas už ausies, ausies drenažas, karščiavimas, galvos skausmas, klausos praradimas ir paraudimas paveiktoje teritorijoje.

Whiplash gali sukelti skausmą už ausies ir kaklo. Pasak Nacionalinio neurologinių sutrikimų ir insulto instituto, pūslelinė yra simptomų, pasireiškiančių greitu lenkimu ir kaklo prailginimo sužalojimu, rinkinys. Dažniausiai pasitaikanti blauzdikaulio priežastis – automobilio avarija. Whiplash simptomai svyruoja nuo lengvo iki sunkus. Vidutinio sunkumo ar sunkūs blauzdikaulio atvejai paprastai apima didelį minkštųjų audinių pažeidimą įvairioms kaklo struktūroms, tokioms kaip raumenys, sausgyslės, raiščiai ir nervų šaknys – nugaros smegenų atšakos. Dažni požymiai ir simptomai, susiję su blauzdikauliu yra kaklo skausmas ir standumas, skausmas už ausų, kaklo raumenų atmainos, kaklo raiščių įbrėžimai, galvos skausmas, galvos svaigimas, peties skausmas, nugaros skausmas, atminties praradimas, nesugebėjimas sutelkti dėmesį, dirglumas, nuovargis, miego sutrikimai Ir depresija. NINDS teigia, kad nors dauguma žmonių, kurie kenčia nuo blauzdikaulio pažeidimo, grįžta per tris mėnesius, kai kuriems žmonėms gali pasireikšti likę simptomai, kurie praeina daug ilgiau.