Skausmingos liežuvio priežastys

Apžvalga

Nejaučiantis liezuvio skausmas gali sukelti skausmą, tačiau liežuvio skausmas taip pat gali būti rimtos sveikatos būklės, pvz., Burnos vėžio, požymis. Kreipkitės į gydytoją dėl tikslios diagnozės nustatymo, jei turite liežuvio skausmą su nežinomos priežasties priežastimi, taip pat galite susidaryti išpjovimus ar kitus skausmus liežuvyje arba burnoje.

Glossitis

Glossitas – būklė, kai liežuvis keičia spalvą ir padidėja. Specifiniai glosito simptomai yra skaudus liežuvis, sklandus liežuvio išvaizda dėl prarastų piršto panašių projekcijų, vadinamų papilais, ir sunku rijoti, kramtyti ar kalbėti. Kiti simptomai yra raumeningas raudonas ar blyškus liežuvis. Virusinės arba bakterinės infekcijos, tokios kaip burnos herpes simplex, gali sukelti glositą. Kitos priežastys gali būti mielių infekcija, trauma, nudegimai, burnos džiūvimas ir tabako, prieskonių ar karšto maisto poveikis. Medicininės problemos, tokios kaip geležies stokos anemija ar opozinės opos, taip pat gali sukelti glositą. Glosito gydymas apima uždegimą. Dantų valymas du kartus per dieną, dusinimas ir dietos keitimas gali sumažinti glosito simptomus. Gliosito gydymui taip pat galima vartoti antibiotikus ir priešgrybelinius vaistus.

Burnos vėžys

Geriamasis vėžys reiškia vėžį, kuris paveikia burną. Geriamojo vėžio simptomai yra pažeidimai, opos arba lūpos ant lūpų, liežuvio ar burnos. Šie regionai gali būti skausmingi ir jie gali sudaryti gilų kremą audiniuose. Kiti burnos vėžio simptomai yra rijimas, burnos gleivinės, liežuvio problemos ir keistas skonio burnoje simptomai. Tabakas ir rūkymas sukelia didžiąją dalį burnos vėžio. Alkoholio vartojimas, prasta dantų higiena ir žmogaus papilomos virusas gali sukelti burnos vėžį. Gydymas burnos vėžiui yra susijęs su chemoterapija ir spinduliuote, siekiant pašalinti burnos vėžines ląsteles arba operaciją pašalinti vėžinį naviką.

Lichen Planus

Lichen planus yra uždegiminė odos būklė, kuri paprastai veikia rankas ar kojas. Kartais ši būklė taip pat gali paveikti genitalijas ir burną. “Lichen planus” simptomai gali apimti burnos skausmą, skausmingą liežuvį, burnos džiūvimą ir niežėjimą, taip pat blizgius raudonus plyšius ant skruosčių ar liežuvio. Kiti kerpių planus simptomai yra odos išsiveržimai, kurie gali pasirodyti purpurinės, rausvos arba raudonos spalvos ir plaukų slinkimas. Deja, kerpių planas sukelia neaiškumų. Tačiau jis gali būti susijęs su alergine reakcija į vaistą ar infekciją, tokią kaip hepatitas C. Kilpų planus gydymas apima tokius vaistus kaip antihistamininiai vaistai, kortikosteroidai. Taip pat gali būti naudinga fototerapija (šviesos terapija).

Kiti priežastys

Kaliaus skausmas gali atsirasti dėl nervų pažeidimo. Trigeminalinė neuralgija yra būklė, kurią sukelia trišakio nervo sutrikimas, kuris suteikia jausmą veido ir burnos dėmėms. Dažniausiai skausmas padidėja kalbant, kramtydamas ar liečiant veidą. Nervų žalą taip pat gali sukelti sveikatos sutrikimai, tokie kaip diabetas. Širdies priepuolis – gyvybei pavojinga situacija – taip pat gali sukelti skausmą žandikaulyje ir liežuvyje.