Rudieji ryžiai su mažai fruktozės dieta

Baltieji ryžiai gaminami poliravimo grūdais ryžių ir pašalinant išorinį sluoksnį, vadinamą sėlenomis. Kita vertus, rudieji ryžiai yra visa grūdų dalis, kurioje yra visos pradinės grūdų ryžių dalys. Baltųjų ryžių keitimas su rudais ryžiais gali padėti padidinti savo skaidulų kiekį. Pvz., 1 puodelis baltųjų ryžių turi 1,4 g pluošto, o vienodai rudųjų ryžių patiekaluose yra 3,5 g pluošto. Jei žiūrite į savo fruktozės vartojimą, baltos ir rudos ryžiai yra tinkamos mažos fruktozės dietos galimybės.

Fruktozės malabsorbcija

Mažai fruktozės dieta dažniausiai reikalinga žmonėms, sergantiems fruktozės malabsorbcija. Ši būklė nėra liga, tačiau ji panaši į laktozės netoleravimą, tik su fruktoze vietoj laktozės. Žmonėms, sergantiems fruktozės malabsorbcija, didelio fruktozės maisto produktai gali sukelti daug virškinimo trakto sutrikimų ir sukelti simptomus žmonėms, turintiems dirgliosios žarnos sindromą ar IBS. Vienintelis būdas išvengti pūtimas, pilvo spazmai, vidurių pūtimas, viduriavimas ir vidurių užkietėjimas, taip pat išvengti IBS pablogėjimo yra sekti mažai fruktozės dietą.

Mažai fruktozės dieta

Kad sumažintumėte fruktozės kiekį, išvengtumėte didelės fruktozės vaisių, tokių kaip obuoliai, kriaušės, vyšnios, mangos, arbūzas, džiovinti vaisiai ir vaisių sultys, taip pat aukšto fruktozės daržovių artišokai, šparagai ir cukraus žirneliai. Venkite maisto produktų, kurie yra saldinti saldikliais, tokiais kaip didelio fruktozinio kukurūzų sirupo, agavos sirupo ar medaus. Maisto produktų, kuriuos reikia vengti, sąrašas yra ilgas, kai vartojama mažai fruktozės dieta, todėl gali būti sunku žinoti, kokie maisto produktai jums yra saugūs.

Rudieji ryžiai

Rudieji ryžiai, kaip ir baltieji ryžiai, yra visiškai be fruktozės ir todėl yra saugūs mažai fruktozės dietai. Kai kuriems žmonėms su fruktozės malabsorbcija reikia vengti maisto produktų, kuriuose yra daug fruktanų, o tai yra įvairaus ilgio grandinė, pagaminta iš kelių fruktozės molekulių, kurių gale susieta gliukozė. Kai kurie grūdai yra daug fruktanų, tokių kaip rugiai ir kviečiai. Tačiau rudieji ir baltieji ryžiai taip pat yra mažai fruktanų ir yra saugi alternatyva palaikyti jūsų žarnas ramus ir tylus.

Kiti mažai fruktozės grūdai

Dauguma grūdelių yra mažai fruktozės kiekio ir gali būti įtraukti į mažai fruktozės dietą. Tačiau, jei taip pat reikia vengti fruktanų, turėtumėte vengti visų duonos, makaronų, kuskuso, krekerių, picos tešlos, bandelės ir kepinių, pagamintų iš kviečių ar rugių. Galite paruošti savo duoną ir kepinius, naudodami rudųjų ryžių miltus, jei jums patiks kepimas. Be to, produktai be glitimo paprastai yra mažai fruktozės ir frukto- nų, nebent jie saldinami medumi, fruktozės kukurūzų sirupu arba agavų sirupu. Grūdai, tokie kaip avižos, quinoa ir kukurūzai, taip pat yra mažai fruktozės ir fruktozės.