Priežastys, rizikos veiksniai ir STS profilaktika

Naudojant prezervatyvą

“Neapsaugotas seksas” tradiciškai vadina lytinius santykius be prezervatyvo, o “saugus seksas” reiškia lytinį santykį su prezervatyvu. Kadangi keletas bendrų LPI (pvz., Herpeso ir ŽPV) gali būti išsklaidyti iš odos už prezervatyvo ribų, “saugesnis seksas” yra tikslesnis terminas. Prezervatyvai smarkiai sumažina riziką, kad bus perduodamos spenio ir makšties skysčio, įskaitant ŽIV, gonorėjos, chlamidijos ir trichomoniozės, išsiskyrimą. Prezervatyvai taip pat gerokai sumažėja, bet negali panaikinti herpes, ŽPV ir sifilio perdavimo. Tačiau prezervatyvai turi būti naudojami teisingai ir nuosekliai, siekiant sumažinti LPI riziką. Konkrečiai, prezervatyvai turėtų būti naudojami visų tipų lytinių organų intymumui, įskaitant burnos, analinio ir makšties įsiskverbimą, ir jie turi būti dedami prieš išleidžiant bet kurį prieš ejakuliatą.

Alkoholis ar narkotikų vartojimas

Nenuostabu, kad naudojant bet kokią protą keičiančią medžiagą, pvz., Narkotikus ar alkoholį, padidėja rizika užsikrėsti intelekto infekcija (dėl suvokimo dėl asmeninių seksualinės intimos ribų ir pasirinkimo dėl prezervatyvų naudojimo).

Amžius ir fizinis pasiryžimas

Iš daugiau nei 20 milijonų naujų ligų, kurias kasmet įvertina Jungtinėse Valstijose, daugiau nei pusė visų jaunų žmonių yra nuo 15 iki 24 metų amžiaus.

Anksčiau STI

Jaunesnių moterų yra didesnė rizika įsigyti kai kurių LPI, nes plotas su pažeidžiamiausiomis jų gimdos kaklelio ląstelėmis (įėjimas į gimdą) yra didesnis ir didesnis nei vyresnio amžiaus moterims.

Motina vaikui

Turint ankstesnę STI, padidėja kitų STI pavojus

1. Žmonės dažnai yra pakartotinai užsikrėtę ta pačia liga, nes jų partneris nebuvo tinkamai gydomas, arba jie vėl buvo intymus, kol abu partneriai baigė visą gydymo kursą.

2. Kai yra viena STI, daug lengviau sugauti antrą STI, nes yra sudirginimas ir uždegimas, kuris sutrikdo makšties ar išangės pamušalą, suskaidydamas audinius aplink šias zonas (taigi įprasta barjera nėra nepažeista) , Leidžianti antrąją infekciją lengviau patekti į organizmą. Pavyzdžiui, tyrimai rodo, kad neturint gydomos trichomoninės makšties infekcijos, gali padidėti moterų rizika užsikrėsti ŽIV, jei ji turėtų lytinį santykį su ŽIV infekuotu partneriu.

3. LPI dažnai būna kartu, tai reiškia, kad jūs tuo pačiu metu užsikrėtę dviem ar daugiau LPI, nes jie persiunčiami vienodai. Pavyzdžiui, kai kas nors ištyrė teigiamą poveikį gonorėjos, CDC rekomenduoja gydyti pacientą chlamidijomis.

Jei nėščia moteris yra užsikrėtusi STI, ši infekcija gali būti perduota kūdikiui nėštumo metu arba per makštį. Įprastinė LPI priešgimdyvio atranka padeda gydytojams aptikti ir gydyti šias infekcijas kuo anksčiau, kad būtų sumažintas pavojus kūdikiui.

Tyrimai rodo, kad vyrams, vartojantiems erekcijos sutrikimo vaistus, yra didesnis LPI kiekis. Esant varginančiam kilimui, vyrai su ED dažnai vengia naudoti prezervatyvų, taip padidindami jų riziką įsigyti LPI, o LPI gali sukelti arba pabloginti ED tiek fizinėmis, tiek psichologinėmis priemonėmis.

LPI dažnai būna tylūs, todėl vienintelis būdas žinoti, ar turite tokį testą. Pasitarkite su savo gydytoju apie STI tyrimą, jei nuo paskutinio egzamino jūs seksualiai susipažinote su nauju partneriu.

Vyrai su erekcijos disfunkcija

Tolesni žingsniai