Priežastys, rizikos veiksniai ir rūgšties refliukso ligos prevencija

Intragastrinis slėgis

Rūgšties refliuksas atsiranda, kai sutrinka normalūs mechanizmai, palaikantys rūgštingumą skrandyje. Tai gali sukelti LES slėgio pokyčiai, peristaltika ir intraazinis spaudimas ar spaudimas skrandyje. Refluksas atsiranda tada, kai slėgis yra pakankamai didelis, kad įveiktų slėgį gastroezofaginio sandaroje, verčia LES atsidaryti. Dažniausiai tai yra pilvo nutukimas. Intragastrinis slėgis taip pat gali padidėti, kai skrandis paprastai nėra tuščias. Tai vadinama uždelstu skrandžio ištuštinimu. Jis pasireiškia nėštumo metu, tačiau taip pat gali pasireikšti vartojant tam tikrus vaistus (pvz., Opioidinius skausmą malšinančius vaistus) ir žmonėms su tam tikromis ligomis (pvz., Diabetu).

Atpalaiduojami sfinktojai

Situacijos, kurios atpalaiduoja pati LES, gali sukelti rūgšties refliuksą. Tabakas yra vienas iš stipriausių ir paprastų LES atpalaiduojančiųjų. Įvairūs vaistai, pavyzdžiui, antidepresantai ir tam tikri astmos vaistai, taip pat gali sukelti sfinkterio atsipalaidavimą ir taip sukelti rūgšties refliuksą. Tabako rūkymas taip pat atpalaiduoja UES, o tai yra viena iš priežasčių, dėl kurios ji taip pat gali sukelti LPRD simptomus.

Sutrikusi stemplės peristaltika

Anatominiai sutrikimai aplink gastroezofaginio jungtį taip pat gali trukdyti normaliam LES veikimui. Pagrindinis šio pavyzdžio pavyzdys – pernelyg smegenų išvarža, kuri yra būklė, kai skrandžio dalis yra krūtinėje, o ne pilve. Tai sukelia LES blogai uždaryti, skatinant rūgšties refliuksą.

Kas yra speciali laringofaginio refliukso liga?

Net jei rūgštis prasiskverbia iš skrandžio į stemplę, tai gali sukelti problemų, jei jų kiekis yra mažas ir peristaltika stemplėje yra normalus. Kai peristalsis sutrinka – būklė vadinama stemplės dismotiliumu – rūgštis, kurios grįžta į grįžta atgal į stemplę, nebus greitai išstumta atgal į skrandį. Todėl jis lieka stemplėje, sukelia žalą.

Kadangi stemplė yra prijungta prie skrandžio, apatinės stemplės dalies aptaisytosios ląstelės pritaikytos taip, kad jos gali toleruoti nedidelius rūgšties ekspozicijos kiekius. Tačiau gerklės ir gerklų pamušalas, kuris yra toli nuo skrandžio, yra daug jautresnis net ir nedidelei rūgšties kiekiams, nes tai lengvai gali pakenkti gerybei.

Seilė yra vienas iš natūralių būdų, kaip organizmas turi apsisaugoti nuo rūgšties. Paprastai yra daug bikarbonatų, kurie yra pagrindinė medžiaga, galinti neutralizuoti rūgštis. Jei sumažės seilių bikarbonato gamyba, pvz., Tabako rūkymas, neutralizuojantis seilių poveikis taip pat sumažės. Tai gali paskatinti atsirasti rūgšties refliukso liga, ypač LPRD.

Pepsinas vaidina svarbų vaidmenį sukelia LPRD. Kai pepsinas virškinamas iš skrandžio į sritis virš virškinimo trakto, tokius kaip balsas, plaučiai, sinusai ir vidurinė ausis, jis gali likti šiek tiek ilgai. Pepsinas aktyvuojamas rūgštinėje aplinkoje. Taigi, jei žmogus suvartoja labai rūgštus maistą ar skystį, pepsinas šiuose rajonuose tampa aktyvus ir sukelia uždegimą. Todėl, naudojant LPRD, ne tik tai, kas atsiranda iš skrandžio, kuris gali sudirginti kūną, bet ir aktyvus pepsinas, kuris gyvena šiuose rajonuose.