Pėdos nejautros ir skausmo priežastys

Charcot-Marie-Tooth sutrikimas

Kojų nešimą ir skausmą gali sukelti daugybė veiksnių. Pasak Mayo klinikos interneto svetainės, pėdų skausmas ir tirpimas gali atsirasti dėl netinkamų batų, trauminių sužalojimų ar pasikartojančių kamienų. Struktūriniai defektai ir tam tikros sveikatos būklės taip pat gali sukelti pėdos problemų, įskaitant skausmą ir tirpimą pėdomis. Degūs ir dilgčiojimo pojūčiai taip pat gali pasireikšti kojose. Kojų skausmas kartu su nejautrumu ar kitais nenormaliais pojūčiais dažnai rodo esminę būklę, dėl kurios reikia kvalifikuoto sveikatos priežiūros specialisto įsikišimo.

Diabetas

Charcot-Marie-Tooth sutrikimas gali sukelti kojų tirpimą ir skausmą. Pasak Nacionalinio neurologinių sutrikimų instituto ir insulto ar NINDS – nacionalinių sveikatos institutų padalinio – Charcot-Marie-Tooth sutrikimas yra bendras paveldimas neurologinis sutrikimas, kuris veikia maždaug vieną iš kiekvieno 2500 amerikiečių. Charcot-Marie-Tooth sutrikimas veikia periferinius nervus ar nervus, esančius už smegenų ir nugaros smegenų. Bendrieji simptomai, susiję su Charcot-Marie-Tooth sutrikimu, apima skausmą, kuris svyruoja nuo lengvo iki stipraus, silpnumo kojose, kulkšnies ir kojose, tirpimas kojose ir kojose, sumažėjęs gebėjimas vaikščioti, didelės pėdos arkos, plaktukai, kojų lašai Ir didelis pakopinis eismas, dažnas išjungimas ar kritimas ir raumenų išsekimas kojose ir kojose. NINDS teigia, kad Charcot-Marie-Tooth sutrikimo simptomai progresuoja palaipsniui.

Tarsalo tunelio sindromas

Diabetas gali sukelti kojų tirpimą ir skausmą. Nacionalinis diabeto ir virškinimo ir inkstų ligų institutas – NIDDK, nacionalinių sveikatos institutų skyrius, teigia, kad laikui bėgant diabetu gali išsivystyti nervų pažeidimas ar neuropatija visame jo kūne. Diabetinė neuropatija yra ypač paplitusi galūnėse, įskaitant pėdas, ir gali būti skausmas, dilgčiojimas ar tirpimas paveiktoje srityje. Pasak NIDDK, maždaug 60-70 proc. Diabetu sergančių pacientų patiria tam tikros rūšies neuropatiją. Dažni požymiai ir simptomai, susiję su diabetine neuropatija, yra kojų ir kojų pirštų, dilgčiojimo ar skausmas, pėdų atrofija ar raumenų išsekimas, virškinimas, pykinimas ir vėmimas, viduriavimas ar vidurių užkietėjimas, galvos svaigimas, šlapinimosi sutrikimai ir raumenų silpnumas. NIDDK teigia, kad diabetinės neuropatijos simptomai priklauso nuo dviejų veiksnių: neuropatijos ir nukentėjusių nervų tipo.

Tarsalo tunelio sindromas gali sukelti kojų tirpimą ir skausmą. Pasak Sporto sužalojimų klinikos interneto svetainės, tarsalo tunelio sindromas yra užpakalinio blauzdikaulio nervo įsipainiojimas ar suspaudimas neuropatija. Užpakalinis blauzdikaulio nervas keliauja per tarsalo tunelį – tunelį, pagamintą iš kaulo ir jungiamojo audinio, ant vidurio arba vidinio kulkšnies aspekto, šalia kaulinio audinio, žinomo kaip medialusis vėžys. Kitos struktūros, einančios per tarsalo tunelį, apima sausgysles, arterijas ir venus. Dažni požymiai ir simptomai, susiję su tarsalo tunelio sindromu, yra šie: skausmas, kuris išsivysto į kulną, arką ir kojų pirštus, tirpimas pėdos viename pusei, pėdos skausmas ilgiau trunkant ar ilgėjant, skausmas, kuris blogėja naktį, ir sušvelnintas Poilsio ir jautrumo paveiktoje zonoje po vidurinės žinduolio. Galimų priežastinio tunelio sindromo priežasčių yra osteoartritas, reumatoidinis artritas ir tenosinovitas.