Patinančios krūties vėžys

Ginekomastija

Vyrams yra žymiai mažiau krūties audinių nei moterims, todėl jie dažniau serga su krūtimi susijusiais negalavimais. Tačiau vyrai gali patirti patinimas, skausmas ir vėžys krūtinėje. Dažniau nei krūties vėžys vyrams yra viena ar abi krūtinės patinimas.

Infekcija

Ginekomastija yra būklė vyrams, kurių krūtys auga neįprastai dideliais, susiduriant su išpūtimu. Iš tiesų, atsižvelgiant į MedlinePlus, medicinos informacijos šaltinį, kurį nustatė JAV nacionalinė medicinos biblioteka, padidėjęs dydis yra susijęs su krūties audinio augimu, o ne su riebalų audiniais. Ši būklė gali turėti įtakos vienai ar abiem krūtinėms, o maža vienkartinė gali būti po spenelio. Hormonų svyravimai brendimo laikotarpiu dažnai yra krūtų išsiplėtimo priežastis. Ginekomastija yra gana dažna, nes “MedlinePlus” praneša, kad daugiau nei 50 proc. Berniukų šią sąlygą vysto, kol būna brendimo. Ginekomastija taip pat gali atsirasti dėl šių veiksnių: chemoterapijos gydymui vėžiu ir radioterapijos sėklidžių vėžiui, anabolinių steroidinių hormonų ar estrogeno hormonų poveikio, testosterono trūkumo, vyrų hormono, inkstų nepakankamumo, marihuanos vartojimo, kaip tam tikro šalutinio poveikio Vaistai ir lėtinė kepenų liga.

Cistos

Pasak “Harvardo sveikatos leidinių”, krūties infekcija yra dar vienas būdas, dėl kurio gali pasireikšti krūtų patinimas. Infekcijos dažnai sukelia patinimą dėl imuninių ląstelių infiltracijos kovojant su infekcija. Be ląstelių įdarbinimo, perteklinis skystis taip pat gali susidaryti netoli infekcijos vietos. Užkrėstas vyras taip pat gali turėti karščiavimą, o krūtis gali jaustis švelnus.

Uždegiminis krūties vėžys

Amerikos akademija šeimos gydytojų skelbia informaciją apie sveikatą svetainėje “FamilyDoctor.org”. Straipsnyje apie moterų krūties sutrikimus jis pastebi, kad viena krūties patinimas gali būti cista. Cista yra uždara audinio kiuvetė, dažnai užpildyta skysčiu, bet gali būti užpildyta ir kita medžiaga. Didelė cista gali pakenkti krūtinę ir pasišalinti. Vienkartinė paprastai jaučiasi minkšta vynuogių.

Pasak Nacionalinio vėžio instituto, krūties vėžiu sergantiems vyrams yra mažiau nei 1 proc. Visų krūties vėžio atvejų. Vienas iš krūties vėžio formų, galinčių paveikti vyrus, yra uždegiminis krūties vėžys. Šie uždegiminio krūties vėžio požymiai ir simptomai yra raudoni, patinę ir nenormaliai šiltos krūtys. Vėžinės ląstelės, blokuojančios limfos indus krūties odoje, sukelia simptomus.