Paauglių mergaičių plaukų slinkimo priežastys

Vaistiniai preparatai

Farmaciniai vaistai dažnai skiriami mergaičių paaugliams gydyti simptomus, kuriuos sukelia įvairios būklės. Nors jie iš esmės yra veiksmingi, jie linkę būti šalutiniai. Vienas iš jų yra plaukų slinkimas. Kai kurie vaistai, kurie gali sukelti plaukų slinkimą, yra ličio, izotretinoino, amfetaminų, kurie vartojami su dietiniais tabletes, taip pat chemoterapiniais vaistais, kurie yra naudojami vėžiui.

Hormonai

Yra keletas sąlygų, kurios atsiranda dėl hormonų disbalanso. Kai kurie iš jų apima skydliaukės ligą, diabetą, vilkligę ir policistinį kiaušidžių sindromą. Esant bet kuriai iš šių sąlygų, plaukų augimo ciklas nutraukiamas ir gali atsirasti plaukų slinkimas.

Plaukų priežiūra

Tai, kaip kai kurios paauglių merginos gydo plaukus, gali sukelti plaukų slinkimą. Pavyzdžiui, daugeliui plaukiojančių plaukų dažų ir baliklių naudojami įvairūs produktai, taip pat cheminės medžiagos, skirtos plaukams permaukti, kad būtų galima tiesiai ar garbanoti. Be to, paauglių merginos dažnai naudoja plokščius lygintuvus arba garbanojimo geležies ant plaukų kasdien. Dėl šių veiksnių plaukai gali tapti trapūs ir greitai išsitraukti. Kita būklė, vadinama traukos alopecija, yra ilgalaikė. Tai atsitinka, kai plaukai pastoviai tvirtai traukiami atgal, sandariai pinti (kaip cornrows) arba sandariai valcuoti, dėl to daug įtampų ant galvos. Po kurio laiko plaukų folikulai tampa pažeisti, o plaukai iškrenta.

Valgymo įpročiai

Plaukai yra pagaminti iš negyvų baltymų ir yra keletas pagrindinių maistinių medžiagų, kurios skatina jo sveikatą, pavyzdžiui, vitaminą A, vitaminą C, vitaminus B ir geležį. Merginoms, kurios kenčia nuo valgymo sutrikimų, tokių kaip anoreksija ir bulimija, gali išsivystyti pagrindinių maistinių medžiagų trūkumas, dėl kurio gali atsirasti plaukų slinkimas. Vegetariams, sportininkams ir mergaitėms priklausančioms mergaitėms, kurios stengiasi sunaikinti dietą, taip pat gali būti neatsparios.