Ms simptomų kontrolinis sąrašas

Neurologinis

Pasak Nacionalinio neurologinių sutrikimų ir insulto instituto (NINDS), 1849 m. Išsėtinė sklerozė (MS) yra neurologinis sutrikimas, kai uždegimas pasireiškia smegenų ir nugaros smegenų baltymingoje medžiagoje. MS taip pat sukelia demielinizaciją, kai žala atsiranda mielino apvalkale arba neurono aksono dangai. Be visiškai nepažeisto mielino pacientas gali turėti problemų su keliais jo kūno regionais.

Vizija ir klausos problemos

Kadangi MS veikia nervus, tai gali sukelti neurologinius simptomus. Pavyzdžiui, pagal nacionalinius sveikatos institutus (NIH) MS gali paveikti pažinimą, pavyzdžiui, dėmesį, atmintį, problemų sprendimą ir atminimą. Galimi ir netolerancijos sutrikimai, pvz., Depresija. Pacientas taip pat gali jausti nuovargį ar galvos svaigimą, o nuovargis gali blogėti vėliau dieną.

Judrumo problemos

Vizija ir klausa taip pat daro įtaką valstybių narių. Simptominio epizodo metu pacientui gali prireikti pagalbos dėl šių problemų. Mayo klinika sako, kad viena regėjimo problema su MS yra optinis neuritas, kai pacientas turi dalinį ar visišką regėjimo praradimą, skausmingai akių judesius vienoje akies vietoje. Kitos regėjimo sutrikimai yra miglotas matymas, dvigubos regos akis ir greitas akių judesys. Pacientas taip pat gali prarasti klausą. Kai pacientui nėra MS epizodo, jis neturi šių simptomų ar kitų MS simptomų.

Jautrumo problemos

Sugadinta mielino apvalkalo neleidžia smegenims bendrauti su raumenimis, dėl to kyla mobilumo problemų. Pavyzdžiui, pacientas gali turėti vienos ar kelių galūnių silpnumą ar drebulį. Pacientui taip pat gali būti raumenų spazmai, nestabili eisena ir sunkumai judant ir koordinuojant.

Kiti simptomai

Sensacija taip pat paveikta MS. Tai gali sukelti tirpimą, dilgčiojimą ar skausmą. “Mayo Clinic” priduria, kad, kai tam tikrais būdais perkeliamas galvas, pacientas gali turėti elektrošoko pojūčius. Nors pacientui gali būti sunku jausti skirtingus pojūčius, NIH pažymi, kad karštos vonios gali sukelti simptomus.

MS gali paveikti kitas organizmo sistemas. Pavyzdžiui, pacientas gali turėti silpną kalbą. Pacientui taip pat gali būti virškinimo trakto simptomai, tokie kaip vidurių užkietėjimas ir šlapimo nelaikymas, dažnas ar stiprus šlapinimasis ar problemos, pradedant šlapintis. Seksualiniai simptomai taip pat yra galimi. Vyrams sergantiems MS sergantiems pacientams gali būti erekcijos sutrikimas, o moterų MS sergantiems pacientams gali kilti problemų su makšties tepimu.