Mažųjų vaikų avilių priežastys

Apžvalga

Urbiuliai, taip pat vadinami riešutais ar dilgėline, gali atsirasti įvairiose vietose esančiam mažamečio odos. Urbiuliai skiriasi nuo kitų bendrų bėrimų, nes raudonieji pleistrai turi gerai apibrėžtus kraštus, šviesius centrus ir raudonąsias sienas ir linkę niežti. Dažniausiai pasitaikanti priežastis, dėl kurios vystosi aviliai, yra susijusi su alergenu. Imuninė sistema išsiunčia histaminą kovai su alergenu, dėl kurio atsiranda šalutinis poveikis, pvz., Dilgėlinė.

Aplinkos alergenai

Beveik bet koks bendras alergenas aplinkai gali sukelti dilgėlinę ant mažamečio odos. Daugelis net nėra tikri alergenai, pavyzdžiui, žiedadulkės ar vabzdžių įkandimai. Pirmieji vaikai turi jautrią odą ir vystosi dilgėlių iš ploviklių, asmens priežiūros produktų ir kvepalų produktų. Gali būti sunku tiksliai nustatyti tikslų aplinkos veiksnį, kuris sukėlė dilgėlinę, nes berniuko imuninė sistema be reikalo reaguoja. Nuolatinės avilės šaltinis gali būti nustatytas atliekant alergijos tyrimą arba pašalinant galimas priežastis.

Vartojami alergenai

Įvairios maudymosi alergijos vaikams gali sukelti dilgėlinę. Vaikų dilgėlos dažniausiai kyla iš kiaukutinių, riešutų, uogų ir žuvies. Maži vaikai taip pat gali reaguoti neigiamai į tam tikrus vaistus ar imunizaciją ir vystytis avilių. Kartais gali pasireikšti sunki dilgėlinė kartu su kvėpavimo banga ir kitais rimtais alerginės reakcijos požymiais. Jei vaistus vartoja vaistinės, atsiranda dilgėlių, gali būti sunku suprasti, ar jie atsiranda dėl ligos ar vaisto.

Ne alergenų avilys

Kadangi dar berniuko imuninė sistema vis dar brandinama, ji gali klaidingai gydyti tam tikrus veiksnius, tokius kaip alergenai. Kai imuninė sistema bando atsikratyti agento, jis atsiųs tą pačią histamino į kraują, neatsižvelgiant į tai, ar agentas turi būti užpultas. Tokio įvykio pavyzdžiai yra saulės spinduliavimas, šilumos ekspozicija, šalta ir įvairios ligos.