Mažų trombocitų skaičiaus vaikams priežastys

Apžvalga

Trombocitopenija yra terminas, vartojamas mažam trombocitų skaičiui apibūdinti. Trombocitai yra kraujo kūneliai, atsakingi už kraujo krešėjimą ir pernelyg didelio kraujavimo prevenciją. Yra daug priežasčių, dėl kurių sumažėja trombocitų skaičius vaikams, tačiau apskritai trombocitopenija atsiranda dėl sumažėjusios trombocitų gamybos, padidėjusio trombocitų sunaikinimo ar padidėjusio sekvestracijos, pasireiškiančio tada, kai blužnis užfiksuoja pernelyg didelį trombocitų skaičių. Jei jūsų vaikas turi šios būklės simptomų, žr. Savo pediatriją.

Sumažėjo gamyba

Trombocitai susiformuoja kaulų čiulpuose su kitomis kraujo kūnelėmis, o bet koks procesas, kuris veikia kaulų čiulpus, gali sumažinti trombocitų gamybą. Pavyzdžiui, tam tikros vėžio formos, tokios kaip leukemija, gali uždaryti kaulų čiulpus, mažinant ne tik trombocitų skaičių, bet ir kitų kraujo ląstelių skaičių. Virusai, tokie kaip kiaulytė, Epstein-Barr, sukelianti užkrečiamą mononukleozę, ir parvovirusas taip pat gali sumažinti trombocitų gamybą, daugiausia replikuojant ląstelių trombocitų pirmtaką. Chemoterapiniai vaistai, slopinantys kaulų čiulpus, taip pat sumažina trombocitų kiekį vaikams.

Padidėjęs sunaikinimas

Dažniausia trombocitų sunaikinimo priežastis vaikams yra būklė, vadinama idiopatine trombocitopenine purpura arba ITP. Ši būklė atsiranda tada, kai įstaiga klaidingai taiko trombocitus kaip svetimų ar invazinių ląstelių. Kūnas gamina trombocitų antikūnus. Šie antikūnai signalizuoja organizmo imuninę sistemą, kad sunaikintų trombocitus. Dėl to staiga sumažėja trombocitų skaičius. Daugumai vaikų su ITP yra precedento viruso liga, sukelianti nenormalų imuninį atsaką. Vaikams, sergantiems ITP, dažnai pasireiškia kraujavimas iš nosies, lengvai mėlynės ir kraujavimas iš dantenų ir kitų paviršių. Kita dažna liga, sukelianti trombocitopeniją vaikams, yra hemolizinis-ureminio sindromas arba HUS. Ši būklė atsiranda po infekcijos, atsirandančio dėl specifinio E.coli kamieno, dažnos viduriavimo ir apsinuodijimo maistu priežasties. Vaikai su HUS kenčia nuo trombocitopenijos ir inkstų nepakankamumo.

Sekvestracija

Blužnis yra kūno imuninės sistemos dalis ir tam tikromis sąlygomis jis gali užfiksuoti pernelyg didelį trombocitų skaičių, mažinant jų skaičių kraujyje. Tai gali atsitikti, jei blužnis padidėja dėl bet kokio skaičiaus sąlygų, įskaitant kepenų cirozę dėl hepatito infekcijos.