Lėtinio vaisiaus augimo priežastys trečiąjį nėštumo trimestrą

Apžvalga

Vaisius vystosi pagal tam tikrą tvarkaraštį, trečiąjį trimestrą daugiausiai skiria svorio. Nuo 3 iki 10 proc. Nėštumų vaisiaus augimas atsilieka per pastaruosius kelerius nėštumo mėnesius, būklė vadinama gimdos augimo sulėtėjimu arba apribojimu – IUGR. Ši būklė padidina vaisiaus mirties riziką prieš ar per pristatymo laiką. Daugelis veiksnių prisideda prie IUGR.

Motininiai veiksniai

Pagrindinė IUGR gimdymo priežastis yra aukštas kraujo spaudimas, dėl to maždaug trečdalis visų IUGR atvejų. Kiti motininiai faktoriai, susiję su IUGR, yra inkstų liga, diabetas, plaučių ar širdies liga. Rūkymas cigarečių metu nėštumo metu gali sukelti IUGR, o rizika padidėja, kai motina labiau rūkosi. Alkoholio vartojimas, bloga dieta, mažas motinų svoris ir blogas svorio augimas taip pat yra susiję su IUGR, kartu su jauno motinos amžiumi, skurdu, pastaruoju nėštumu ir dideliu ankstesnių gimdymų skaičiumi.

Placentiniai veiksniai

Placenta maitina vaisius ir pašalina atliekas, todėl ligos, trukdančios jo funkcionavimui, pvz., Padidėjęs kraujospūdis, diabetas ir inkstų liga, gali sukelti IUGR. Kitos sumažėjusio kraujo tėkmės priežastys yra placenta, kurios implantai pernelyg mažai gimdos sienelėje, dalyje arba visoje placentoje, priešlaikinai pašalinant iš gimdos sienelės ir infekcijos.

Vaisiaus veiksniai

Genetiniai ir chromosominiai defektai gali sukelti IUGR vaisiui. Infekcijos, susijusios su vaistais, įskaitant toksoplazmozę, raudonukę, citomegalovirusą ir herpes simplex ar vėjaraupius, gali sukelti IUGR. Prenatalinė infekcija dažnai turi prastą ilgalaikę prognozę. Daugeliu atvejų nėštumas taip pat padidina IUGR riziką – vienodi dvyniai, kurie dalijasi placenta, sukuria dvynių iki dvynių transfuzijos sindromą, kai vienas dvynys gauna per daug kraujo, o vienas gauna per mažai, plėtojant IUGR.