Kūdikio patinančios krūtinės priežastys

Motinos hormonai

Sutrikusios krūtys yra būdinga būklė, pasireiškianti kūdikiams, vyrams ir moterims. Viena ar abi kūdikio krūtys per patynę po gimimo gali išsipūsti, tvirtos ir vienkartinės. Nors ši būklė gali pasirodyti būdinga, patinančios krūtys paprastai susilpnėja per kelias savaites ar mėnesius. Suprasti šios būklės priežastis padeda sušvelninti nerimaujančius naujus tėvus.

Krūtinės pumpurai

Nors gimdoje kūdikis yra veikiamas didėjančių hormonų, kuriuos motina gamina nėštumo metu. Šie hormonai yra perduodami kartu su kūdikiu ir lieka vaiku po gimimo. Išlaikant hormonų perteklių, pvz., Estrogeną ir androgenus, gali išsivystyti kūdikio krūtys. Kartais būna tik viena krūtinė. Kai nebus daugiau hormonų poveikio, krūties audinys pradės susilpnėti ir nusilpti. Tai gali užtrukti kelias dienas, savaites ar kelis mėnesius. Milikiška medžiaga, pavadinta “raganos pienu”, gali išsilieti iš spenelių, bet po kelių dienų ar savaičių nebebus.

Infekcija

Pasak pediatro ir autoriaus dr. Alano Greeno, kūdikių krūtų padidėjimas gali atsirasti dėl krūtų pumpurų ar gabalėlių po skutimosi. Šie gabalai yra subrendęs krūties audinys, kuris netgi gali slaptą pieną. Krūtinės pumpurų gali pasireikšti ir vyriškos, ir moteriškos kūdikiai, ir mažėja per pirmuosius keletą gyvenimo mėnesių.

Krūtų maitinimas

Labai retais atvejais kūdikio patinę krūtis sukelia mastitas arba krūties audinio infekcija. Jei krūtinė ar nipelis atrodo raudoni, švelni ar spalvota, išskyrus pieninę medžiagą, o kūdikiui būdinga karščiavimas, gydytojas turėtų patikrinti kūdikį už infekciją. Tėvams rekomenduojama ne išspausti ar masažuoti patinę krūtinę, nes tai sukelia tik dirginimą ir gali sukelti infekciją.

Krūtų maitinimas gali prisidėti prie kūdikio krūtų patinimosi dėl to, kad motinos hormonai tęsiasi iki kūdikio. Nors žindymo laikotarpis gali prisidėti prie ilgalaikio krūties padidėjimo ir pieno gaminimo kūdikiams, laikinas ar nuolatinis smulkinimas nėra rekomenduojamas.