Kraujo nosies išskyros ir sinusito simptomai

Apžvalga

Sinusitas aprašo sinusų uždegimą, oro užpildytas erdves veido kauluose aplink nosį ir akis. Pagal ligos kontrolės ir prevencijos centrus, trisdešimt milijonų sinusito atvejų kasmet diagnozuojamos JAV. Virusinė infekcija yra kaltininkas 90-98 proc. Nuo ūminio sinusito atvejų – mažiausiai 4 savaičių trukmės. Bakterinė infekcija vystosi ne daugiau kaip 2 proc. Atvejų. Lėtinis sinusitas, kuris trunka 12 savaičių ar ilgiau, retai pasireiškia dėl infekcijos. Jūsų simptomai ir jų laikas padeda nustatyti teisingą diagnozę – ar tai sinusitas, ar kita sąlytis, susijusi su sinusais.

Hallmark simptomai

Nepermatomas – o ne aiškus – nosies išskyros yra pagrindinis sinusito simptomas. Išleidimas paprastai yra gelsvas arba žalias ir gali būti suteptas krauju. Kraujas yra dėl nedidelio kraujavimo iš sudirgintos sinusų ir nosies gleivinės ir paprastai pasirodo raudonos arba tamsiai rudos dryžuotų nosies gleivių. Frank kraujavimas, toks kaip pasireiškiantis kruviną nosį, nėra būdingas sinusitui. Remiantis 2015 m. Balandžio mėn. Paskelbtomis ginekologijomis, paskelbtomis Amerikos otorinolaringologijos akademijos – “Galvos ir kaklo chirurgijos” – niežulys ir veido skausmas, slėgis ar pilna yra kiti simptomai sinusito simptomai.

Kiti galimi simptomai

Kai kuriems žmonėms sinusitas gali sukelti papildomų simptomų. Tai gali būti: – sumažėja kvapo jausmas ir galbūt skonis, – blogas kvapas, – kosulys, padidėjęs naktį, – gerklės skausmas, – veido švelnumas per sinusus, – lengvas nuovargis, – skausmas Viršutiniai dantys – mažas karščiavimas, dažniausiai mažesnis nei 101 F; svarbu, kad šie papildomi simptomai neleidžia atskirti paprasto, ūminio virusinio sinusito, kurio antibiotikai nėra naudingi, nuo rečiau pasitaikančio bakterinio sinusito.

Kada pamatyti savo gydytoją

Ūmus virusinis sinusitas, kuris paprastai išsivysto po šalčio, paprastai išsiskirs savaime per 7-10 dienų. Neatsarginės skausmo malšintuvai, tokie kaip acetaminofenas (tylenolis) arba ibuprofenas (Advil, Motrin), gali padėti sumažinti jūsų diskomfortą. Nazinio druskingo drėkinimas taip pat gali padėti susilpninti simptomus. Sinusito simptomai, kurie išlieka, gali reikšti, kad būklė tampa lėtinė, ar yra komplikacijų, ir reikia medicininio įvertinimo. Nosies polipai – neužkrečiantys augalai nosyje ar sinusuose – yra galimybė ir gali sukelti periodinį kruviną nosies išsiskyrimą. Šie augimai yra dažni tarp žmonių, sergančių lėtiniu sinusitu. Retais atvejais vėžinis nosies arba sinusų augimas gali sukelti sinusito tipo simptomus. Mažiems vaikams sinusito simptomai, susiję su kruvinuku nosies išskyromis, gali būti susiję su svetimkūniu, pateiktu nosyje, pvz., Granuliu arba pupelėmis. Didelis karščiavimas vaikui ar su sinusito simptomams turintiems simptomams reikalauja apsilankyti pas gydytoją; Tina M. St. John, M.D.