Kedrų alergijos simptomai

Apžvalga

Kiaulių alergija arba kedrų karštinė yra sezoninio alerginio rinito forma, pasireiškianti įprastais šienligių simptomais. Kai kurios kedrų rūšys gamina itin produktyvius alergiškų žiedadulkių kiekius, Japonijos kedras, kalnų kedras ir Rytų ir Vakarų redcedrai faktiškai priklauso kadagių ir kiperziečių šeimoms, bet paprastai yra klasifikuojami kaip kedrai Jungtinėse Amerikos Valstijose. Nors dauguma kedrų apklaustų ir sukelia alergijos simptomus pavasarį, kalnų kedras pietų centrinėse JAV valstybėse žiemą atgamina ir gali sukelti sunkų alerginį rinitą.

Akių simptomai

Žiemos ar pavasario simptomai šienligės pacientams gali būti sukelti kedro ar kito ore esančių medžių žiedadulkes, kurios veikia kūno gleivinę. Gali atsirasti niežulys, raudonos, ašaros akys, taip pat akių vokų uždegimas. Akių vokai gali išsipūsti, o akių sritys gali tamsėti. Šie alergijos simptomai atsiranda dėl histamino – medžiagos, susidariusios nenormaliai reakcijai į kedrų žiedadulkių pernešimą, praneša Cleveland Clinic. Mažos kedrų žiedadulkės granulės gali vaikščioti per vėją ir laikytis neapsaugotų akių, skatinančios dar dirginimą. Dėl šio medžio žiedadulkių “ilgo judėjimo”, kedrų alergijos simptomai gali pasireikšti tose vietose, kuriose nėra augimo.

Nosies simptomai

Nosies simptomai ir kvėpavimo sutrikimai yra labiausiai nerimą keliantis alerginio rinito poveikis. Pasak Džordžtauno, Teksaso, “Allergy”, Astmos ir imunologijos klinikos, šie padariniai sukuria domino efektą, atskleidžiant kitas sveikatos problemas, kurios gali būti sujungtos, kad pacientai būtų žymiai išstumti. “Šienligės histaminas išsiskiria į gleivinę. Perteklinės gleivės nosies ertmėse gali nutekėti į sinusų ertmę ir gerklę. Uždegimas sukelia gleivių susikaupimą ir kvėpuoja kvėpavimo takus, sukurdamas užgulta nosį. Valgymas gali tapti stiprus bandant išvalyti gleivių ir kedrų žiedadulkių nosies ertmes.

Gerklės simptomai

Histamino sukeltas niežėjimas daro įtaką burnai ir gerklei, teigia Merilendo medicinos centras (UMMC). Žmonės, turintys alerginį rinitą, dažnai gali gerti gerklę, sudirgina ir uždegina membranas. Kadangi iš audinių iš gleivinės gleivės kontaktuoja šis audinys, gali išsivystyti gerklės skausmas ir kosulys.

Veido ir miego simptomai

Dėl kosulys ir čiaudulys ir sinusinio uždegimo slėgis gali sukelti veido švelnumą kartu su galvos skausmais. Kai kurie šienligės sutrikimai apsunkina miegą, o ypač atauga refleksas pertraukia gilų miegą. UMMC teigia, kad nuovargis ir veido skausmas gali atsirasti dėl kitų simptomų kedrų alergijos.