Kavos ir virškinimo

Galite patirti virškinimą, kai geriate kava arba esate užsikrėtę medicinine būkle. Kava padidina skrandžio rūgščių gamybą, dėl kurios gali atsirasti virškinimas, nes tai normalus šalutinis poveikis, arba virškinimo sutrikimas gali atsirasti dėl gastroezofaginio refliukso ligos, dar vadinamos GERD. Jūsų simptomai neturėtų trukti ilgiau nei kelias valandas. Jei jūsų simptomai išlieka ilgiau nei dieną arba jie vis dar blogėja, paskambinkite savo gydytojui. Kava yra kofeinas, natūralus stimuliuojantis vaistas, kuris gali sukelti neigiamą šalutinį poveikį, kai suvartojamas per daug arba suleidžiamas su tam tikrais vaistiniais preparatais.

Pasak Nacionalinio skrandžio ligų informacijos informacijos centro, virškinimo sutrikimai paprastai būna tarp suaugusiųjų, kartais kasdien. Daugeliui sveikų suaugusių žmonių atsiranda virškinimo sutrikimas, ypač po perdozavimo ar valgymo aštraus ar labai rūgštinio maisto. Negeriantis pykinimas sukelia pilnatvės jausmą valgant maistą, deginimą ar skausmą, kuris atsiranda viršutinėje pilvo dalyje. Kai kuriais atvejais virškinimo sutrikimas gali sukelti pilvo pūtimą, dujų ir skrandžio skausmą. Jei kiekvieną kartą, kai geriate kavą, atsiranda virškinimo sutrikimas, greičiausiai turite kitą sveikatos būklę, sukeliančią simptomus.

Kadangi kavos sudėtyje yra daug kofeino, gali atsirasti virškinimo sutrikimas, kaip įprastas šalutinis poveikis. Kofeinas veikia jūsų centrinę nervų sistemą ir, kaip kavos, arbatos ir šokolado ingredientą, padidina skrandžio rūgščių gamybą. Pasak Mičigano valstijos universiteto, jei geriate per daug kofeino, galite išgydyti rėmuo, skrandžio skausmas, viduriavimas, raugėjimas, galvos svaigimas, pykinimas, vėmimas, dirglumas ir nemiga. Iškirkite savo kasdienį kavos suvartojimą perpus, kad sužinotumėte, ar tai padeda sumažinti simptomus. Žmonėms, kurių jautrumas rūgšties ir kofeino kiekiui kavoje, reikia vengti gėrimo.

GERD sukelia skrandžio skysčius grįžti į jūsų stemplę. Pagrindiniai GERD simptomai yra deginimas gerklėje, rėmuo ir pykinimas, pagal PubMed Health. Kai kurie maisto produktai gali sukelti GERD simptomus, pavyzdžiui, gerti kavą ar vaisių sultis ir valgyti šokoladą. GERD gydymas apima antacidinius vaistus ir kitus vaistus. Pasitarkite su savo gydytoju, prieš pradėdami vartoti bet kokius vaistus, skirtus gydytis.

Jei atsiranda kitų simptomų, tokių kaip galvos skausmas, sunkus pilvo skausmas ir krūtinės skausmas, kreipkitės į gydytoją. Galite sukelti alergiją ar netoleravimą vienai ar daugiau sudedamųjų dalių, dažniausiai randamų kvapiosios kavos, pavyzdžiui, pieno, riešutų aliejaus arba glitimo.

Nevirškinimo apibrėžimas

Normalus šalutinis poveikis

Gastroezofaginio refliukso liga

Įspėjimas