Kairės rankos ir kaklo skausmo priežastys

Degikliai ir stingrai

Daugybė sąlygų gali sukelti kairiojo ir kaklo skausmą. Pasak “Spine Universe” interneto svetainės, kai kuriais atvejais rankos skausmas nėra rankos problemų simptomas, o vietoj jo yra stuburo ar kaklo dalies ženklas. Kaklo stuburo problemos gali paveikti žmogaus pečius, rankas ir rankas. Rankų ir kaklo skausmas, įskaitant kairę rankos ir kaklo skausmą, gali būti dėl dilimo, trauminių sužalojimų ar tam tikrų sveikatos sutrikimų.

Nugaros smegenų navikas

Degikliai ir stingeriai yra su nervais susiję sužalojimai, kurie gali sukelti kairiojo ir kaklo skausmą. Remiantis Amerikos ortopedijos chirurgų akademija arba AAOS, degintuvai ir stingrai yra įprasti sužalojimai tarp sportininkų, ypač sportininkų, dalyvaujančių kontaktiniuose sporto renginiuose. Degikliai ar stingeriai, kurie turi žaizdą nervams, tiekiantiems viršutinę ranką, atsiranda kaklelyje, kai galva smarkiai priversta išsilaikyti nuo pažeistos peties. Pavadinimas “burner” arba “stinger” apibūdina skausmo pojūčius, kurie kyla iš kaklo ar peties į ranką, kurie gali jaustis kaip elektros šokas. Dažni požymiai ir simptomai, susiję su degikliais ir stingriais, yra kaklo ir deguonies pojūtis. Susijusi pusės rankos, rankos tirpimas ar silpnumas po sužalojimo ir šiltas pojūtis sužeistuose rajonuose. AAOS teigia, kad dauguma degiklių ir stingimo atvejų laikui bėgant atsiduria savarankiškai.

Širdies smūgis

Galvos ar kaklo skausmas gali sukelti nugaros smegenų navikus, kurie yra vėžiniai ar nevėžiniai. Tinklavietėje “Merck Manuals” teigiama, kad nugaros smegenų navikai yra mažiau paplitę nei smegenų augliai. Nugaros smegenų navikai yra klasifikuojami kaip pirminiai arba antriniai navikai. Pirminiai nugaros smegenų navikai atsirado iš nugaros smegenų struktūros ir gali būti arba vėžiniai, ar ne vėžiniai. Antriniai nugaros smegenų navikai, labiausiai paplitęs nugaros smegenų auglys, yra navikai, kilę iš kitų organų ar kūno sričių, tačiau skleidžiami į stuburą. Nugaros smegenų navikų kaklelis gali sukelti kaklo skausmą, kuris tampa vis blogesnis, kartu su rankena Skausmas, tirpimas, dilgčiojimas ir silpnumas rankoje. Rankų skausmas sukelia stuburo nervų šaknų, nugaros smegenų atraižų suspaudimą, nes auglys plečiasi. Remiantis “Merck Manuals” tinklalapiu, jei spaudimas paveiktoms nervinėms šaknims nesumažėja, nukentėjusieji viršutinės galūnės raumenys atrofiuoja arba nurims.

Širdies priepuolis, dar vadinamas miokardo infarktu, yra potencialiai gyvybei pavojinga kairiojo ir kaklo skausmo priežastis. Pasak Nacionalinio širdies plaučių ir kraujo instituto arba NHLBI, atsiranda širdies priepuolis, kai vienas ar daugiau koronarinių arterijų, kraujagyslės, nukreipiančios kraują į širdies raumenį, tampa užblokuotos arba trukdomos. Dažniausiai užblokuotų arterijų priežastis yra koronarinės arterijos liga, būklė, kai plokštelė, riebalų, cholesterolio ir pluoštinių medžiagų derinys kaupiasi į vainikinių arterijų vidines sienas. Kai kuriais atvejais plokštelės gabalas gali sulūžti, todėl gali susidaryti kraujo krešulys. Kepenų, kurie blokuoja kraujo tekėjimą į širdį, gali sukelti sunkų krūtinės skausmą. Kiti dažni širdies priepuolio simptomai ir simptomai yra kairiojo kaklo, peties, žandikaulio ir rankos skausmas, pilvo skausmas, dusulys, prakaitavimas, pykinimas. Ir vėmimas, silpnumas ir artėjančio nusistatymo jausmai.