Išsipūtęs diskas nugaros simptomuose

Nemalonumas ir tinglingumas

Išsišakojusį diską, taip pat žinomą kaip išvarža, plyšęs ar paslydęs diskas, atsiranda tada, kai diskas, kuris veikia kaip tarpas tarp kiekvieno stuburo slankstelių, yra suspaustas ir spaudžia aplinkinius nervus. Simptomai, susiję su išsišakojusiu disku, priklauso nuo nukentėjusio stuburo dalies ir ištempimo apimties. Gydymo galimybės, kai išsišakojusį diską nuleidžiamas nuo konservatyvių priemonių iki injekcijų ir chirurgijos.

Silpnumas

Nemalonumas ir dilgčiojimas yra nervingos galvos simptomai, suspausti arba sužeisti. Nejautrumas ir dilgčiojimo pojūtis nukreipia nervinį kelią, pvz., Ranką į ranką nuo kaklo sužalojimo ir išilgai kojos užpakalinės dalies. Išskleistojo disko vieta ir sunkumas nugaroje lemia, kur bus simptomai. “Jei silpnumas ar paralyžius lydi nerimo ir dilgčiojimo simptomus, asmenys turėtų kreiptis į gydytoją, – teigia Merilendo universiteto Medicinos Centras.

Skausmas

Vienos kojos silpnumas yra išsipūtimo disko simptomas apatinėje nugaros dalyje. Vienos rankos silpnumas yra kaklo išsipūtimo disko simptomas, kuris įtakoja trapecijos raumenis tarp kaklo ir peties. Kadangi disko gelio pagalvė blogėja arba yra pažeista, ji paprastai stumia į vieną pusę. Pasak Amerikos Amerikos ortopedijos chirurgų akademijos, jei abiem kojoms arba abu ginklai pažeidžiamas silpnumas, nedelsiant reikia pasikonsultuoti su gydytoju dėl rimtos problemos įvertinimo.

Sunkumų vaikščiojimas

Pasak MayoClinic.com, skausmas yra įprastas hormoninio disko ženklas ar simptomas. Trijų tipų skausmas, susijęs su išsipūtimo disku, yra išialgija, kuri yra skausmingas, spinduliuojantis skausmas, prasidedantis sėdmenose ir nusileidiantis vienos kojos šonkaulyje ar nugaroje, skausmas, esantis apatinėje nugaros dalyje ir vienoje kojoje, apatinėje nugaros dalyje arba Kojų skausmas, kuris didėja, kai sėdi ar čiaudėja; “Poveikio kontrolės patarimai”, paaiškina “MayoClinic.com”, apima šiuos veiksnius: vengiant veiklos, kuri sustiprina simptomus, taikant šaltus paketus po pradinio skausmo ir uždegimo požymių ir pereinant prie karščio po Keletą dienų papildomai suteikiant komfortą, naudojant neatsirado skausmo vaistus, tokius kaip acetaminofenas, naproksenas, ibuprofenas ar aspirinas lengvam ar vidutiniam skausmui, ir gulėti lovoje ne ilgiau kaip vieną ar dvi dienas.

Stuburo kanalo susiaurėjimas apatinėje nugaros dalyje gali sukelti nugaros stenozę ir nervingosios šaknies suspaudimą. Nugaros stenozės priežastys apima diskų išsiveržimą, disko degeneraciją ir navikus, teigia Niujorko Presbyterijos ligoninė. Sunkumas vaikščioti yra vienas iš simptomų, pažymėtų nugaros smegenų suspaudimu apatinėje nugaros dalyje. Diagnostiniai tyrimai konkretaus disko ir nervingumo nustatymui apima rentgeno spindulius, kompiuterinę skenavimą arba EMG, kuris yra elektromiografinis testas.