Gali sukelti karščio bangos?

Simptomai

Yra keletas simptomų, susijusių su karšta blykste. Pradinis simptomas yra spaudimo pojūtis galvoje, kai prasideda karšta blykste (kai kuriuose pacientuose tai vadinama aura, nes tai reiškia greitą blykstę). Terminas “karšta blyksnė” yra pavadintas dėl staigaus paraudimo ir kartu su šilumos jausmu veidui ir viršutinei kūno daliai. Šiai bangos šilumai paprastai būna prakaitas, taip pat širdies ritmo padidėjimas. Karštos bangos taip pat gali sukelti svaigimą, pykinimą, nuovargį, silpnumo ar silpnumo jausmą. Dažnai pacientas jaučiasi chillas, nes karšto blyksnio sumažėjimas. Karšto blyksnio simptomai gali būti skirtingi.

Karšto blyksnio mechanizmas

Karščio bangos yra kūno, kaip elgtis su padidėjusia šiluma, rezultatas. Karščio bangos dažniausiai atsiranda dėl sumažėjusio estrogeno kiekio. Pasak dr. Frederiko R. Jelovseko adresu Wdxcyber.com, estrogenas turi įtakos hipotalamiui, kuris yra smegenų dalis, reguliuojanti kūno temperatūrą. Vienas iš estrogeno poveikių hipotalamiui yra tai, kad jis leidžia toleruoti didesnį temperatūros padidėjimą. Dėl to estrogeno trūkumas gali sukelti hipotalamino jautrumą kūno temperatūros pokyčiams. Kai tai atsitiks, mažesni pokyčiai leis suaktyvinti organizmo “perkaitimo” atsaką, todėl kraujagyslės prie odos viršutinėje kūno pusėje ir veidas gali išsiplėsti, dėl ko prasideda paraudimas ir šilumos pojūtis.

Stresas ir kitos priežastys

Kadangi karščio bangos yra fiziologinis atsakas į temperatūros pokyčius, juos sukelia ne tik estrogeno sumažėjimas, kuris paprastai būna menopauzė. Be tam tikrų sąlygų (pvz., Hipertiroidizmo ir tam tikrų rūšių vėžio), kurios gali sukelti paraudimą, stresas gali sukelti karštą blykstę. Vienas iš kūno “streso” reakcijos (emocinio ar fizinio streso) rezultatų yra epinefrino (dar vadinamo adrenalinu) atpalaidavimas į kraują. Dėl to padidėja kraujo tekėjimas, dėl ko padidėja temperatūra. Kadangi karščio bangos yra reakcija į temperatūros padidėjimą, stresas gali sukelti karščio bangos.