Gali saldžių maisto produktų dar labiau pablogėti tulžies pūslės problemos?

Jūsų tulžies pūslės yra kepenų organas, kuris yra po kepenų ir saugo kepenų sekreciją, vadinamą tulžimi. Pagrindinės sveikatos problemos, susijusios su šiuo organu, yra skausmingas sukietėjęs tulžies kaupimasis, vadinamas tulžies akmenimis, ir uždegimo forma, vadinama cholecistitu. Šių problemų pablogėjimas paprastai yra susijęs su riebalų vartojimu, o ne cukraus vartojimu. Tačiau mažindami cukraus ir kitų rafinuotų maisto produktų suvartojimą, gali sumažėti su tulžies pūslėmis susijusių simptomų.

Fonas

Jūsų kepenys daro tulžį iš vandens, riebalų, cholesterolio, baltymų, atliekų, vadinamų bilirubinu, ir medžiagų, vadinamų tulio druskos, deriniu. Po to, tulžis praeina iš jūsų kepenų į tulžies pūslę per jungtį, vadinamą tulžies lataką. Kai valgysite, tulžies išsisklaidys nuo tulžies pūslės į tuščią žarną, kur tulžies druskos padeda sugriauti jūsų maisto riebalų kiekį. Paprastieji tulžies pūslės susidaro, kai jūsų tulžies sudėtyje yra per daug bilirubino ar cholesterolio arba per daug žarnų druskų. Taip pat galite vystyti tulžies akmenis, jei tulžies pūslė visiškai nepatirti ar palyginti dažnai. Galimos cholecistito priežastys yra tulžies akmenys, infekcija, navikai ir žarnų pilvo sąstingis.

Riebalai ir tulžies akmenys

Pasak nacionalinio virškinamojo trakto ligų informacijos centro, jei valgysite didelę riebalų ir cholesterolio kiekį turinčią dietą, o tuo pačiu ir mažai skaidulų, padidėsite tulžies akmenų susidarymo riziką. Jei turite tulžies akmenų, galite patirti skausmo simptomus po valgio. Riebalų suvartojimas ypač padidina riziką dėl tulžies akmenų išpuolio. Papildomi su mityba susiję veiksniai, susiję su tulžies akmenų atsiradimu, yra antsvoris arba nutukę, praranda daug svorio per trumpą laiką ir nevalgius.

Riebalai ir cholecistitas

Galite sukurti vieną iš dviejų formų cholecistito: ūmus, trumpalaikis cholecistitas arba lėtinis, ilgalaikis cholecistitas. Maždaug 95 proc. Žmonių, kuriems yra ūmus cholecistitas, yra tulžies akmenys, paaiškina “Merck Manual Home Health Handbook”. Beveik visi lėtiniai cholecistito atvejai kyla ir dėl tulžies akmenų. Kadangi riebiųjų maisto produktų suvartojimas gali sukelti tulžies akmenų išpuolius, loginis išplėtimas, tų pačių maisto produktų suvartojimas gali pabloginti tiek ūminio, tiek chroniško cholecistito atvejus.

Cukrus ir kiti svarstymai

Merilando medicinos centro universitete yra keletas su mityba susijusių žingsnių, kurie gali sumažinti tulžies pūslės problemų simptomus. Be to, kad sumažinsite cukraus, makaronų ir baltos duonos suvartojimą, sumažinkite raudonosios mėsos suvartojimą, padidinkite vaisių ir vaisių bei antioksidacinių vaisių ir daržovių kiekį, venkite alkoholio vartojimo, naudokite alyvuogių aliejų ir kitą augalinį aliejų gaminant maistą ir vengti valgio Su trans riebalais. Paprastieji riebalai, kurių sudėtyje yra riebalų turinčių maisto produktų, yra spurgos ir kiti komerciniai kepiniai, perdirbti maisto produktai, bulvytės, svogūnų žiedai ir margarinas. Pasitarkite su savo gydytoju, jei norite gauti daugiau informacijos apie ryšį tarp tulžies pūslės problemų ir riebalų bei cukraus vartojimo.