Gali papildai padeda pagreitinti metabolizmą?

Nors malonu rasti pastabų apie greitą metabolizmą žaibus papildo butelyje, tai tikriausiai tik pageidaujamas mąstymas. Tiesa, kad kai kurie priedai gali turėti nedidelį poveikį kalorijų deginimui – bent jau preliminariais tyrimais – tačiau labai mažai įrodymų patvirtina teoriją, kad magiškoji piliulė padės jums prarasti daug svorio, padidindama jūsų medžiagų apykaitą. Tačiau tam tikri maisto produktai gali padidinti jūsų medžiagų apykaitą, todėl jūsų gyvenimo būdo pokyčiai yra geriausias būdas valdyti jūsų svorį.

Kofeinas ir Jūsų metabolizmas

Kofeinas naudoja metabolizmo stiprinimo reputaciją. Atrodo, kad prasminga – tie kofeino drebėjimai, kuriuos jūs gaunate iš stiprios puodelio kavos, gali atrodyti taip, tarsi jie atsiranda dėl didesnio metabolizmo. Remiantis tyrimo, paskelbto “Sports Medicine and Physical Fitness Journal” 2011 m. Leidinyje, kofeinas gali truputį padidinti savo metabolizmą. Tyrimo autoriai atkreipė dėmesį į kofeino poveikį pragyvenimui po deguonies vartojimo arba EPOC – natūralus metabolizmas padidėja po intensyvaus fizinio krūvio pratybų – jėgos mokymuose vyrams. Jie nustatė, kad kofeinas padidino EPOC 15 procentų, lyginant su EPOC vyrams, kurie vartojo placebą. Tačiau šis procentas vis dar buvo išreikštas tik nedideliu kalorijų kiekiu, o vyrai, kurie vartojo kofeiną, tik uždegė vidutiniškai 27 papildomas kalorijas. Ir 2009 m. Europos klinikinės mitybos leidinyje paskelbtas nedidelis tyrimas parodė, kad kofeinas Padidinti termogenezę – mokslinį kalorijų deginimo terminą – 6 procentus sveikų vyrų. Tačiau mokslininkai tyrime dalyvavo tik 12 vyrų, o kalorijų deginimas praėjo tik 4 valandas po papildymo. Taigi neaišku, ar kofeinas turėtų tokią pačią naudą didesniuose tyrimuose, ar jei toks metabolizmo padidėjimas iš tiesų yra pakankamas, kad sukeltų didelį svorio netekimą.

Žalioji arbata ir riebalų deginimas

Nors žalioji arbata yra dar vienas papildomas priedas, skirtas sustiprinti medžiagų apykaitą, tyrimai ne visai atitinka hype. Remiantis “Journal of Medicinal Food” 2006 m. Paskelbtoje literatūros apžvalgoje, kai kurie įrodymai rodo, kad dėl termogenezės jis gali padėti vartoti junginį, vadinamą epigalokatechino galatu arba EGCG, tačiau šis nedidelis metabolinis padidėjimas gali būti nepakankamas, kad padėtų jūsų svoriui Nuostolis. Vienas tyrimas, paskelbtas “Nutricion Hospitalaria” 2014 m., Išanalizavo daugiau nei 150 ankstesnių žaliosios arbatos ar žaliosios arbatos ekstrakto tyrimų rezultatus ir svorio mažėjimą, kad sužinotų daugiau apie tai, kiek tai tikrai padeda. Mokslininkai nustatė, kad tik penkios iš jų tirtų studijų buvo parengtos pakankamai gerai, kad iš tikrųjų būtų galima nustatyti, ar žaliosios arbatos padeda sumažinti svorį, ir šie penki tyrimai parodė, kad ji nesuteikė jokios reikšmingos svorio netekimo naudos.

Kajenas – pagrindinis ugnies metabolizmas?

Pridedant kai kuriuos prieskonius į jūsų gyvenimą – paprastai kaip kajenas, jau seniai siejamas su greitu metabolizmu. Ir yra keletas įrodymų, kad tai gali padėti. Kapsaicinas, veiklioji cheminė medžiaga kajenoje, atrodo, paveikia riebalų metabolizavimą ir siunčia cheminius signalus, kurie sukelia rudųjų riebalų susidarymą – kalorijų deginimo riebalų rūšį, kuris yra susijęs su geresne svorio kontrole, – paskelbta literatūros apžvalga. Pažanga narkotikų tyrimų srityje. Kapsaicino nauda žmonėms parodė, kad jis sumažina apetitą, padeda mažinti svorį ir padidina medžiagų apykaitą, nes jo poveikis rudiems riebalams yra didesnis, tačiau didžioji dalis šių vaistų pasireiškė vartojant didelę capsacin dozę klinikinėje aplinkoje. Medicininė priežiūra ir paprasčiausiai vartojant “Cayenne” priedą namuose gali būti ne toks efektyvus. Pasak tyrimo, paskelbto 2011 m. “Fiziologijos ir elgesio” tyrime, jei reguliariai valgysite aštrus maistą, bet kuriuo atveju gali tapti desensibilizuojamas dėl galimo kapsaicino naudos apetito slopinimo.

Padidinkite savo metabolizmą maistu ir sportu, ne papildais

Jūs negalėsite rasti paprasto svorio kritimo sprendimo, geriausia alternatyva vis dar yra sveika, kalorijose reguliuojama dieta, skirta reguliariai sportuoti. Daugiau aktyvumo gali padidinti kalorijų suvartojimą per dieną, o intensyvus treniruotės metu gali sudegti nuo 300 iki 600 ar daugiau kalorijų, priklausomai nuo jūsų kūno dydžio, treniruotės intensyvumo ir ilgio bei pasirinktos veiklos. Valgyk mažiau kalorijų, nei deginsite. Kasdien praleisti svorį ir pasirinkti sveiką maistą su šiek tiek metabolizmą skatinančiais privalumais. Baltymai degina kalorijas virškinimo metu – apie 4 kartus daugiau kalorijų, kurias norite deginti perveriant angliavandenius, ir 10 kartų daugiau nei kalorijų, kurias deginsite, metabolizuojantis riebalus, taigi jis suteikia nedidelį svorio pranašumą. Kai jūs prarasite svorį, siekite, kad baltymų kiekis būtų 0,82 gramo už kilogramą kūno svorio. Ši suma siekia 98 gramus baltymų, jei jūs sveriate 120 svarų, 123 gramai, jei jūs sveriate 150 svarų, ir 148 gramų, jei jūs sveriate 180 svarų; Padidinkite savo metabolizmą šiek tiek padidinti, pridedant imbiero į savo maistą. Remiantis 2012 m. Metabolizmo tyrime atliktu tyrimu, imbieras savaime nepadidins jūsų medžiagų apykaitos, jis gali padidinti kalorijų kiekį, kurį galite sudeginti, kad suvirškintumėte savo maistą. Įpilkite šviežiai ištirpinto imbiero į salotų padažus, marinatus ar maišytuvus. Bulvytės arba pradėkite valgyti su imbierine arbata, pagaminta mirkant įpiltą griežinėlio imbiero karštu vandeniu.