Gali jogurtas jums sukelti viduriavimą?

Jūsų žarnose yra daugybė įvairių tipų bakterijų, kurios kartu žinomos kaip žarnyno mikrobiotai. Sveika pusiausvyra tarp šių bakterijų yra svarbi žarnyno sveikatai ir gali turėti įtakos kitiems jūsų bendros sveikatos aspektams. Pasak Pasaulio gastroenterologijos organizacijos, jogurtas ir kiti maisto produktai, kurių sudėtyje yra tam tikrų probiotikų bakterijų štamų, gali padėti užkirsti kelią ar gydyti kai kurias viduriavimą sukeliančias sąlygas. Nors jogurtas dažniausiai laikomas viduriavimu dėl jo probiotikos, jis gali sukelti viduriavimą kai kuriems žmonėms dėl kitų šio maisto produkto sudedamųjų dalių.

Laktozės netoleravimas

Laktozės netoleravimas yra labiausiai tikėtinas viduriavimas, susijęs su jogurto vartojimu. Kaip ir visi pieno pagrindu pagaminti maisto produktai, jogurtas yra pieno cukrus arba laktozė. Šis cukrus yra virškinamas fermentu plonojoje žarnoje vadinama laktaze. Laktozės netoleravimas apibūdina sumažėjusį šio fermento kiekį, dėl kurio pieno cukraus virškinamas. Tipiški laktozės netoleravimo simptomai yra pilvo pūtimas, pilvo spazmai, padidėjusi žarnyno dujos ir viduriavimas. Jei jūsų viduriavimas atsiranda dėl laktozės netoleravimo, virškinimo simptomai paprastai prasideda per kelias valandas valgant jogurtą ir baigiasi vienu ar dviem laisvais išmatomis.

Antrinė laktozės netoleravimas

Laktozės netoleravimas kartais vystosi kaip kitos sveikatos būklės komplikacija. Tai vadinama antrine laktozės netolerancija. Pavyzdžiui, sunkus skrandžio gripo ar gastroenterito atvejis gali laikinai sumažinti laktazės kiekį jūsų plonojoje žarnoje. Esant tokiai situacijai, galite rasti jogurto ir kitų pieno produktų, kurie gali sukelti viduriavimą. Bet jei anksčiau galėtumėte valgyti pieno produktus be problemų, jūsų gebėjimas toleruoti jogurtą paprastai grįš per savaitę ar dvi po to, kai jūsų žarnyne gydosi. Vėžio chemoterapija ar skrandžio terapija pilvui taip pat gali sukelti laikiną laktozės netoleravimą. Kitos ligos, kurios gali sukelti antrinę laktozės netoleravimą, yra ŽIV / AIDS, celiakija ir cistinė fibrozė.

Dirgliosios žarnos sindromas

Dirgliosios žarnos sindromas (IBS) yra dar viena galimą jogurto sukelto viduriavimo priežastis. Nors Pasaulio gastroenterologijos organizacija praneša, kad kai kurie tyrimai rodo, kad probiotikai gali padėti sumažinti IBS simptomus, žmonėms, kuriems yra ši būklė, skiriasi maistas. Kai kurie žmonės su IBS yra jautrūs tam tikriems angliavandenių tipams, vadinamiems fermentuojamais oligo-di-monosacharidais ir polioliais (FODMAP). Sacharozės laktozė ir fruktozė yra FODMAP, ir abu dažniausiai yra komerciniuose jogurtuose. Žmonės, kuriems yra IBS ir FODMAP jautrumas, paprastai patiria virškinimo simptomus, įskaitant viduriavimą, daugybe maisto produktų, o ne tik jogurtu. Kitų didelės FODMAP maisto produktų, kurie gali sukelti simptomus, pavyzdžiai yra minkštas sūris, grietinė, sojos pupelės, sojos pienas, obuoliai, persikai, kriaušės, žiediniai kopūstai, artišokai, pupelės, lęšiai ir grybai.

Pieno alergija

Pieno alergija yra galimas jogurto sukelto viduriavimo priežastis, ypač jaunam vaikui. Tačiau jaunam vaikui, turinčiam pieno alergiją, virškinimo ir kiti alerginiai simptomai yra susiję su visais pieno pagrindu pagamintais maisto produktais, o ne tik su jogurtu. Be viduriavimo, kuris gali būti kruvinas, kiti maisto alergijos simptomai yra vėmimas, skrandžio spazmai, dilgėlinė, švokštimas, kvėpavimo pasunkėjimas ir lūpų, veido, liežuvio ar gerklų patinimas. Karvės pieno alergija dažniausiai diagnozuojama per pirmuosius 6 gyvenimo mėnesius ir retai po 1 metų amžiaus. Dauguma vaikų, sergančių karvės pieno alergija, peraugo iki 5 metų. Atsižvelgiant į įprastą karvių pieno alergijos mastą, mažai tikėtina (nors ir neįmanoma), kad suaugusiems, kuriems nėra alergijos dėl pieno, staiga pasireiškė alerginė reakcija į pieną. Jogurtas.

Viduriavimas, susijęs su valgomu jogurtu, gali būti vienkartinė situacija, jei neseniai buvo skrandžio gripas. Galite pabandyti valgyti dar kartą per kelias savaites. Jei įtariate, kad jūsų simptomai yra susiję su laktozės netolerancija, galite pabandyti valgyti mažesnę jogurto porciją ir pamatyti, ar vis dar yra viduriavimas. Dauguma laktozės netoleravimo žmonių gali valgyti pieną be simptomų, todėl maistas gali būti mažesnis. Taip pat galite išbandyti ryžius ar sojos jogurtą, nes jie yra be laktozės. Šių jogurtų išvaizda ir tekstūra yra panaši į pieno pagrindu pagamintą jogurtą, tačiau skonis nėra vienodas, todėl jums gali tekti priprasti prie jų. Pasitarkite su gydytoju dėl dažnos arba nuolatinės viduriavimo, ypač jei kartu yra kitų simptomų . Kreipkitės į neatidėliotiną medicininę priežiūrą, jei jums ar jūsų vaikui pasireiškia alergiškos maisto reakcijos simptomai, ypač jei yra kvėpavimo sunkumų; Tina M. St. John, M.D.

Tolesni žingsniai