Dubens ir nugaros skausmo priežastys

Apžvalga

Pasak Amerikos amerikiečių šeimos gydytojų akademijos, dažniausia nugaros ir dubens skausmo priežastis yra kėlimas objekto, kuris yra per sunkus. Trauminiai sužalojimai ir tam tikros sveikatos būklės taip pat gali sukelti nepatogumų šiuose rajonuose. Paprastas skausmo generatorius skausmui apatinėje nugaros ir dubens dalyje yra krikščionių arba SI jungtis – sąnarys tarp kryžiaus ir nekomintinų ar klubo kaulų ties stuburo pagrindu. Daugelis sąlygų gali sukelti dubens ir nugaros skausmą.

Ankilozuojantis spondilitas

Ankilozuojantis spondilitas gali sukelti nugaros ir dubens skausmą. Remiantis MedlinePlus, ankilozinis spondilitas yra artrito tipas, kuris veikia stuburo ir kitus viso kūno sąnarius. Ankilozuojantis spondilitas sukelia tarpslankstelinių diskų, nugaros smegenų sąnarių ir smegenų sąnarių dubens kaulų patinimą. Ankilozuojantis spondilitas yra autoimuninė būklė, o tai reiškia, kad imuninė sistema sukels ataką į tuos audinius, kuriuos turėtų apsaugoti. Ankilozuojantis spondilitas dažniau pasireiškia vyrams nei moterys. Dažni požymiai ir simptomai, susiję su ankilozuojančiu spondilitu, yra lėtinis nugaros ir klubo sąnario skausmas ir standumas, pasvirusi oda, svorio netekimas, anoreksija ar apetito praradimas, akių uždegimas ir žarnynas. Uždegimas.

Sakralijos jungtinė disfunkcija

Sakralijos sąnario disfunkcija gali sukelti nugaros ir dubens skausmą. Svetainėje “Spine Health” teigiama, kad disfunkcija ar netinkamas judesis krūtinės liaukoje gali sukelti nugaros, dubens ir kojų skausmą. Nors tikslia sakroiliacinių sutrikimų sukelto skausmo priežastis nėra aiški, manoma, kad labai mažai sąnario judesio ar per daug sąnario judėjimo vaidina svarbų vaidmenį. Remiantis svetainės “Sports Injury” klinika, sakroiliacinė sąnario disfunkcija gali atsirasti dėl traumų, biomechaninių problemų, hormonų disbalanso ar uždegiminių sąnarių ligų. Dažni simptomai, susiję su sakroiliacine sąnario disfunkcija, yra skausmas ar skausmas vienoje ar abiejose Apatinė nugaros dalis, skausmas, pasklindęs į sėdmenis, sunku atlikti tam tikrą kasdienio gyvenimo veiklą, pvz., Dėti batus arba pasukti lovoje ir švelnumas raiščiuose, esančiuose kryžminių sąnarių aplinkoje. “Spine Health” pažymi, kad sakroiliacinė sąnario disfunkcija dažniausiai pasireiškia jaunoms ir vidutinio amžiaus moterims.

Nėštumas

Nėštumas gali sukelti nugaros ir dubens skausmą. Remiantis Amerikos Nėštumų asociacijos duomenimis, dubens ir nugaros skausmas yra viena iš dažniausiai pasitaikančių su nėštumu susijusių ligų. APA praneša, kad 50-70 proc. Visų nėščių moterų nėštumo metu patiria bent jau nugaros ir dubens skausmą. Nors nugaros ir dubens skausmas bet kuriuo metu gali pasireikšti nėštumo metu, jis dažniausiai pasireiškia trečiąjį nėštumo trimestrą, kai negimusio vaiko svoris pasiekia didžiausią. Pagal APA yra penkios pagrindinės nugaros ir dubens skausmo priežastys Nėštumo metu, įskaitant raumens atsipalaidavimą dėl padidėjusio hormonų gaminimo, pakeistą sunkio centrą, papildomą kūno svorį nugarai palaikyti, netinkamą laikymąsi ir padidėjusį stresą. Kvalifikuoti sveikatos priežiūros specialisto patvirtinti pratybų metu galima išvengti nėštumo ir nugaros skausmo dubens.