Diastinės priežastys recti

Įgimta

Tiesioginės ir kairiosios raumens raumenų tiesiosios pusės atskyrimas yra būklė, vadinama diastase recti. DeGowin’io diagnostinio tyrimo duomenimis, gydytojai dažnai atskleidžia būklę, kai pacientas pakelia galvos ir suserga jo pilvo raumenis. Išskleistos pilvo raumenys išryškėja išilginiu kraujo ar iškyšulio. Diastasis recti gali būti įgimtas ar įgimtas.

Įsigyta

Diastasis recti yra nauja būklė naujagimiams, ypač ankstyvose ir Afrikos Amerikos kūdikiams. Sąlyga atsiranda, kai tiesiosios pilvo raumenys įkišamos į šonkaulius, esančius toliau nuo vidurinės linijos, nei įprastai. Remiantis “Rudolph’s Pediatrics”, globėjai dažnai gali matyti, kad vidurinėse linijose, kai kūdikis verkia, atsiranda tiesiosios žarnos raumenys.

Chromosomas

Dažniausiai įgytas diastastas recti. Dažnai pilvo siena negali atlaikyti spaudimo, kuris įvyksta tokiose situacijose kaip daugybė gimdymų, didelio svorio kūdikių, pakartotinių nėštumų, prasto pilvo tono, nutukimo ir senėjimo. Pernelyg didelis spaudimas pilvo sienoms nėščioms moterims, turinčioms daugybę vaisių ar Pasak Williamso akušerijos, moterys, kurios pakartoja nėštumą, gali sukelti diastą recti ir komplikuoja gimdymą. Tokiais atvejais riebalai, oda, pilvaplėvės pūslelinė, plonas audinių sluoksnis, apimantis vidinius organus, ir stipresnis audinys, vadinamas fascija, sudaro pilvo sienelę. Nėra raumenų sluoksnio.

Remiantis “Merck” sveikatos priežiūros specialistų vadovu, “diastase recti” taip pat gali pasireikšti 18-oje trisomijoje, kai yra genetinis sutrikimas, kurio metu dažniausiai būna išvaržos, kriptorichidizmas ir padidėję odos raukšlės. Kriptorkichizmas yra būklė, kai viena ar abi sėklidės neturi nusileisti į kapšelį. Trisomija 18 taip pat žinomas kaip Edwardo sindromas arba trisomija E. Priežastys 18 yra taip pat žinomas kaip Edwards sindromas arba trisomija E.