Dažnas šalutinis poveikis anti nerimo vaistai

Apžvalga

Žmonės, kuriems pasireiškia apibendrintas nerimo sutrikimas, gali pasireikšti po simptomų atsipalaidavimo, naudojant anti-nervingumo vaistus. Keturi skirtingi narkotikų tipai dažniausiai skiriami siekiant sumažinti nerimą: benzodiazepinai, antidepresantai, buspironas ir beta adrenoblokatoriai. Kiekvienas iš šių vaistų turi privalumų ir trūkumų, kuriuos pacientai ir jų gydytojai turi sverti prieš nusprendžiant, kokių veiksmų reikia imtis.

Priklausomybė

Gydymas priklausomybe kelia didelį susirūpinimą daugeliui žmonių, kurie svarsto galimybę naudoti anti-nervingumo vaistus. Tai yra teisėta priežastis suvokti, nes kai kurie narkotikai, susiję su nerimo sutrikimu, iš tiesų yra labai priklausomi. Dėl šios priežasties gydytojai gali netinkamai skirti benzodiazepinų. Ilgalaikio vartojimo trukmė parodė, kad benzodiazepinai sukelia fizinę priklausomybę, taip pat įprastą priklausomybės nuo narkotikų vartojimo elgseną. Kuo ilgiau pacientas vartoja benzodiazepinus, tuo mažesnis vaistų poveikis. Amerikos akademija šeimos gydytojų įspėja, kad dėl to, kad pacientai turi tendenciją plėtoti toleranciją šiems vaistams, po keturių iki šešių mėnesių vartojimo jie praranda savo efektyvumą.

Seksualinė disfunkcija

Nesugebėjimas seksualiai atlikti gali kelti tam tikrų pacientų nerimą, todėl nerimo sutrikimų tendencija sukelti seksualinę disfunkciją gali nusverti jų pageidaujamumą kaip nerimo gydymo būdai. Selektyvūs serotonino reabsorbcijos inhibitoriai arba SSRI yra antidepresiniai vaistai, dažnai skiriami Nerimo gydymas. SSRI pavyzdžiai yra “Paxil”, “Zoloft” ir “Prozac”. Šie vaistai buvo susiję su seksualiniu šalutiniu poveikiu, tokiu kaip mažas lytinis potraukis, impotencija ir sunku pasiekti orgazmą. Be to, vartojantys beta blokatorių taip pat kartais naudojami kaip anti-nervingumo vaistai. Straipsnyje, skirtoje svetainės Helpguide.org, Melinda Smith, M.A. ir Jeanne Segal, Ph.D., įspėja, kad beta adrenoblokatoriai gali sumažinti lytinį potraukį.

Mieguistumas

Pacientai, vartojantys benzodiazepinus, gali patirti mieguistumą, silpną kalbą ir lėtus refleksus. Šie simptomai gali pasireikšti tokiu mastu, kad benzodiazepinų vartojimas padidina eismo įvykių tikimybę, įspėja Smithą ir Segalą; kita vertus, tokia galimybė, kai benzodiazepinai yra pacientas, pasirodo girtas ir kitoje dieną patiria narkotikų pagirimą. Dėl to, kad jie lėtai metabolizuojasi, šie vaistai ilgą laiką vartoja organizmą kauptis organizme. Kiti vaistai nuo nerimo, pvz., Beta adrenoblokatoriai ir buspironas, nerimo sutrikimo vaistas, kuris parduodamas pavadinimu BuSpar, Taip pat buvo susijusi su mieguistumo ir nuovargio simptomais.