Celexa ir svorio netekimas šalutinis poveikis

Apžvalga

Celexa yra prekės ženklo receptinis vaistas, skirtas depresijai gydyti, atsižvelgiant į jo etiketę. “Celexa” sukūrė ir gamina “Forest Pharmaceuticals”. “Celexa” veiklioji farmacinė medžiaga yra citalopramo hidrobromidas, cheminė medžiaga, slopinanti serotonino, kuris yra smegenyse esantis chemikalas, pakartotinis įsisavinimas. Celexa yra 10 mg, 20 mg ir 40 mg tabletėse. Celexa turi keletą šalutinių poveikių, įskaitant svorio netekimą.

Svorio netekimas šalutinis poveikis

Pagal preparato etiketę, kontroliuojamų klinikinių tyrimų metu pacientams, gydytiems Celexa, svorio netekimas buvo 0,5 kg arba 1,1 svaro, palyginti su svorio pokyčiais placebo grupėje. Pasak “eMedTV”, “Celexa” galima prarasti didelį svorį. Nors tiksliai nežinoma, kodėl Celexa sukelia svorio mažėjimą, vienas iš šių paaiškinimų yra susijęs su dažnai pasitaikančiais šalutiniais reiškiniais, pavyzdžiui, apetito praradimu, pykinimu ir viduriavimu. Antrasis paaiškinimas yra tas, kad svorio padidėjimas gali sukelti depresiją kai kuriems žmonėms, o depresijos gydymas gali turėti atvirkštinį poveikį. 2009 m. Tarptautiniame Nutukimo žurnale paskelbtame tyrime JM Murphy paskelbta, kad svorio mažėjimas gali sukelti sunkią depresiją, o nutukusiems žmonėms depresijos laikotarpiu penkis kartus didesnė tikimybė nei pernelyg nutukusiems žmonėms, todėl svorio padidėjimas . 21 metų moteris teigė, kad ji prarado svorį dėl citalopramo, nes šis vaistas leido jai atgaivinti energiją, motyvaciją naudotis ir sumažino emocinę mitybą. Žmonės, kurie vartoja Celexa dėl depresijos, turėtų pasikalbėti su gydytoju, jei atsiranda nenumatyto svorio.

Svorio kritimas kūdikiams maitina krūties pieną su Celexa

Citalopramas išsiskiria į motinos pieną. Produkto etiketėje teigiama, kad moterims, krūtimi maitinančioms motinoms, kurios buvo paskirtos Celexa, pasireiškė svorio mažėjimas. Vienas kūdikis visiškai atsigavo po to, kai motina nutraukė vaisto vartojimą. Antrame kūdikyje nėra jokios tolesnės informacijos. “Celexa” terapija slaugančioms motinoms turėtų būti nedelsiant nutraukta, jei kūdikio sąlytis su vaistu gali būti didesnis už riziką, kad vartos motiną iš antidepresantų.

Poveikis valgymui “Binge”

Geriamojo maisto vartojimas yra rimtas mitybos sutrikimas, kuris, pasak MayoClinic.com, pasireiškia dažnai vartojant neįprastai daug maisto, dažniausiai paslaptį. Papieta valgyti dažniausiai pasireiškia depresija ir nutukimu. Tai sukelia smegenų cheminių medžiagų pokyčiai, psichologiniai ir aplinkos veiksniai. S.L. 2003 m. “Clinical Psychiatry Journal” leidinyje “McElroy” buvo nustatyta, kad citalopramas veiksmingai mažina svorį, mitybos dažnį ir ligos sunkumą pacientams, kuriems yra ezeriarija. Šis tyrimas patvirtina “Celexa” svorio netekimo poveikį žmonėms, kuriems yra depresija ir mityba.