Blauzdikaulio ligos kaulų vėžys

Apžvalga

Kaulinis vėžys gali paveikti visus kaulus organizme. Blauzdikauliu yra didesnis iš dviejų ilgų kaulų tarp kelio ir kulkšnies. Vėžinis navikas yra audinių kūnas, susidedantis iš genetinių pokyčių ląstelių, dėl kurių jie auga nekontroliuojamai. Blauzdikaulio navikas gali būti pagrindinis kaulų auglys, ty prasideda kauluose, arba metastazinis kaulų vėžys, išplitęs iš vėžio kitur. Paprastai vėžys, kurios metastazuoja kaulus, apima prostatą, skydliaukę, krūtį, plaučius ir inkstus.

Skausmas

Skausmas yra labiausiai paplitęs kaulinio vėžio simptomas, nors ne visi žmonės patiria šį simptomą. Skausmas paprastai apibūdinamas kaip nuobodus ar skausmingas. Tai gali ateiti ir išeiti iš pradžių, bet tampa labiau atsparus laikui bėgant. Skausmas gali pasireikšti ar būti pastebimas naktį, o veikla gali pabloginti diskomfortą. Skausmas gali atsirasti naviko ar netoliese esančių sąnarių vietoje. Su vėžiniais blauzdikaulio augliais skausmas paprastai būna blauzdoje, kelio ar kulkšnies.

Matomas vienkartinis ir patinimas

Vienkartinė blauzdikauliacija po blauzdikaulio gali būti blauzdikaulio navikas. Masė gali būti skausminga arba neskausminga, priklausomai nuo naviko tipo ir ar ji nukentėjo netoliese esančiose struktūrose. Pvz., Augantis blauzdikaulio navikas gali sukelti nervų suspaudimą ar burstitą – skausmingą skysčio pripildyto sumuštinio uždegimą, esantį šalia kūno sąnarių, siekiant užtikrinti minkštinimą ir sumažinti trintį. Auganti masė gali būti tvirta arba minkšta, nejudanti arba mobili, priklausomai nuo navikų rūšies. Apatinės kojos patinimas gali pasireikšti ir vėžiniame blauzdikaulio navikoje.

Blauzdikaulio lūžis

Lūžiai gali atsirasti kauluose, susilpnėjusių naviku. Šie lūžiai, žinomi kaip patologiniai lūžiai, paprastai būna su minimaliomis traumais ar be jų. Kaip ir traumatinių kaulų lūžių atveju, patologinis blauzdikaulių lūžis paprastai būna susijęs su staiga intensyvaus skausmo, lūžio vietos deformacija ir nesugebėjimo išlaikyti svorio loko ir paprastai pakreipti apatinę koją. Patologiniai blauzdikaulių lūžiai gali atsirasti šalia kelio, vidurio blauzdikaulio arba prie kulkšnies.

Bendrieji vėžio simptomai

Kaip ir bet kokio tipo vėžys, blauzdikaulio kaulų vėžys gali sukelti apibendrintus simptomus. Simptomai gali būti karščiavimas, šaltkrėtis, naktinis prakaitavimas, nepaaiškintas nuovargis, apetito pokyčiai ir netyčinis svorio netekimas. Šie simptomai gali parodyti, kad blauzdikaulio navikas yra metastazinis, o pirminis navikas gali būti kitur kitur.

Kreipkitės į medicininę pagalbą kuo greičiau, jei pasireiškė kokių nors požymių ar simptomų, galinčių rodyti blauzdikaulį. Nors vėžio galimybė yra baisi, turėkite omenyje, kad dauguma kaulų navikų nėra vėžiniai. Net jei yra diagnozuotas vėžys, ankstyvas aptikimas ir gydymas suteikia jums geriausias galimybes gydyti; Apžvalga: Tina M. St. John, M.D.

Tolesni žingsniai