Bakterinės vaginozės priežastys

Apžvalga

Bakterinė vaginozė atsiranda dėl nesveikų anaerobinių bakterijų peraugimo ir “Lactobacillus” sveikų bakterijų praradimo makštyje. Ši infekcija su nesveikomis bakterijomis gali atsirasti tik tada, kai makštis keičia pH nuo jo paprastai rūgščios būsenos iki šarminės. Paprastai makšties sekrecijos pH padidėja iki 4,5, kai yra bakterinė vaginozė. Keletas dalykų gali sukelti šį pasikeitimą ir sukelti bakterinio vaginozės sukėlimą.

Seksualinis bendravimas

Spermas yra šarminis, turintis aukštą pH vertę, o kai jis liečiasi su paprastai rūgščiu makšte, jis gali padidinti makšties pH, paliekant duris atverti anaerobinių bakterijų peraugimą. Kai bakterinė vaginoze atsiranda per lytinį perdavimą, po lyties gali atsirasti pastebimas šarminis kvapas. Šis makšties sutrikimų pasikeitimas dažnai pasireiškia, kai lytinis aktas atsiranda su nauju partneriu, todėl ribojantys seksualiniai partneriai gali padėti užkirsti kelią lytiniams santykiams sukelto bakterinio vaginozės. Naudojimasis prezervatyvais taip pat gali padėti, nes jis riboja kontaktą tarp šarminės spermos ir rūgštinio makšties. Vyrų partnerio gydymas bakterijų vaginoze neturi jokio poveikio jo pasikartojimui, nes bakterinis peraugimas nėra lytiniu keliu plintanti liga, bet viena sukelta normalaus makšties pH lygio pokyčio.

Dovanojimas

Douching pakeičia natūralų makšties pH, paliekant jį pažeidžiamą infekciją. 2002 m. Tyrime žurnale “Obstetrics & Gyneology” mokslininkai nustatė, kad dažnas dantis kartą per mėnesį ar daugiau sukelia bakterinės vaginozės atsiradimo riziką, taip pat buvo susijęs su dviejų specifinių ligos sukeliamų mikroorganizmų augimu: Gardnerella vaginalis ir Mycoplasma hominis . Tyrime dalyvavusios moterys, kurios reguliariai skiepijo, taip pat nustatė, kad jų makštyje yra mažiau sveikų laktobacilų.

Menopauzė

Menopauzės metu vykstantys hormoniniai pokyčiai gali pakeisti natūraliai rūgštus makštį į labiau šarminę būklę. Estrogenas yra hormonas, atsakingas už makšties rūgštingumo išlaikymą, o menopauzės laikotarpiu estrogeno gamyba greitai išsiskiria. Estrogenų kremai, piliulės ar estrogeno žiedas, įdėtas į makštį, gali padėti neutralizuoti šiuos pokyčius ir išlaikyti įprastą apsauginį rūgštingumą.

Sunkūs menstruaciniai laikotarpiai

Moterims, sergančioms sunkiais menstruaciniais laikais, dažnai po sunkios kraujo tėkmės atsiranda bakterinis vaginozė. Tai atsitinka dėl to, kad kraujas natūraliai yra šarminis, o kraujo gausa makštyje gali pakisti pakankamai sąlygų bakterinio vaginozės vystymuisi skatinti. Moterims, kurios dažniausiai patiria šią problemą, gali prireikti gydytojo recepto vaistams, skirtiems mažinti kraujo tekėjimą menstruacinio ciklo metu.