Ascaris lumbricoides savybės

Geografija

Ascaris lumbricoides, taip pat žinomas kaip milžiniškas žarnyno apvaliųjų kirmėlių, yra vienas iš kelių dirvožemyje perduodamų nematodų, kurie yra infekciniai žmonėms. Remiantis Pasauliniu atogrąžų ligų tinklo tinklu, ascariazė yra labiausiai paplitusi žmogaus širdies infekcija. Kasmet nuo ligos miršta daugiau kaip 60 000 žmonių.

Išvaizda

Pasak Ruth Leventhal, Ph.D., Jungtinėse Amerikos Valstijose, jis daugiausia randamas Apalachų kalnuose ir gretimuose regionuose rytuose, pietuose ir vakaruose. Tai dažniausiai naudojama visame pasaulyje šiltesniuose klimatuose ir netinkamos sanitarijos srityse.

Kiaušiniai

Suaugusysis Ascaris širdys yra kreminės iki rausvai baltai spalvos. Jis yra cilindro formos, siaurėjantis abiejuose kirmino galuose. Ji gali siekti iki 35 cm ilgio, moterų ilgiau nei vyrai. Suaugusi moteris gali užpilti iki 250 000 kiaušinių per dieną.

Gyvenimo ciklas

Kiaušiniai yra Ascaris lumbricoides diagnostikos ir infekcijos etapas. Jie labai atsparūs klimato, aplinkos ir net cheminių medžiagų pokyčiams, kurie daugelį metų gyvena dirvožemyje. Kiaušiniai yra žmonėms užkrato pernešimas per užkrėstus daržoves arba tiesiogiai perduodant ranka į orą. Kai kuriose šalyse netinkamos sanitarinės sąlygos ir tam tikri papročiai yra nuolatiniai dirvožemio užkrėstų kiaušinių šaltiniai, pavyzdžiui, šalys, kuriose naudojamas “naktinis dirvožemis” arba žmonių pašarai trąšoms. Mikroskopinių kiaušinių buvimas išmatose paprastai yra ascariozės diagnozavimo pagrindas.

Liga

Pasak Ligų kontrolės ir prevencijos centrų, po to, kai žmogus paima apvaisintą kiaušialąstę, lerva išsiveržė ir įsiskverbia į žarnyną. Tada jie įlaipinami į apyvartą ir paimami į plaučius, kur jie subrendę, judindami link gerklės ir nuryti. Tuomet lerva pasiekia plonąją žarną ir vystosi į suaugusius kirminus.

Yra skirtinga patologija, priklausomai nuo to, ar ascaris yra lervos ar suaugusiųjų stadijoje. Vasaros lervų stadijoje gali pasireikšti kosulys, karščiavimas ir simptomai, panašūs į pneumoniją. Suaugusiųjų stadijoje simptomai paprastai yra susiję su esančių kirminų kiekiu. Keletas kirminų paprastai nėra jokių problemų, o pacientas nerodo simptomų. Sunkios infekcijos gali sukelti boliusą (kirminų kamuoliuką), kuris gali užkirsti kelią žarnyne arba sukelti žarnyno sukimąsi; kartais suaugusieji kirminai gali migruoti į gyvybiškai svarbius organus, kuriuose jie paprastai nevaikščioja, pvz., Kepenyse, smegenyse Ar plaučius. Tai vadinama “nepastovia kakarija” ir gali atsirasti dėl karščiavimo, anestezijos ir kai kurių vaistų. Suaugusių kirminų migracija į šiuos organus gali būti mirtina.