Ar tam tikri maisto produktai gali padidinti ištvermę?

Apžvalga

Jei jūs įsivaizduosite savo kūną kaip automobilį, tada maistas bus kuro. Norint gauti optimalų našumą iš automobilio ar iš kūno, turite įsitikinti, kad tiekiate aukščiausios kokybės kuro. Įvairūs maisto produktai tiekia energiją skirtingais tarifais. Kai kurie maisto produktai yra naudingi greitai sprogus, o kiti teikia nuolatinę energiją. Norint patobulinti ištvermę, tinkamas degalų pasirinkimas gali trukti visą dieną.

Avižiniai dribsniai

Avižiniai dribsniai yra energijos supakuotas maistas, kuris valandas suteikia pastovią energiją. Avižiniai dribsniai yra neperdirbti, sudėtingi angliavandeniai, kuriuos jūsų organizmas ląstai virškinamas. Lėtas virinimas užtikrina optimalų lygį gliukozės kiekiui kraujyje ir padeda išvengti avarijos, kuri paprastai būna greitesnė angliavandenių deginimas. Avižiniai dribsniai yra labai vertinami ištvermingų sportininkų, kurie priklauso nuo jų ištvermės. Iš avižinių dribsnių ryte bus puiki diena.

Riešutų sviestas

Pasirodo, kad mama buvo teisi, kad žaidimo aikštelėje žemės riešutų sviestas ir želė sumuštiniai. Žemės riešutų sviestas turi šiek tiek blogos reputacijos dėl savo didelio riebalų kiekio. Vis dėlto, kad riebalai, žemės riešutų sviestas yra puikus užkandis, skirtas energijos vartojimui, kuris trunka kelias valandas. Riebalai iš žemės riešutų sviesto yra daug kalorijų ir virškinamos lėtai. Tai gera žinia, jei lieka jėga yra jūsų tikslas. Žemės riešutų sviestas geriausiai veikia kartu su angliavandeniais. Už energetinius supakuotus pusryčius sumaišykite žemės riešutų sviesto šaukštą su avižinių dribžių dubeniu.

Pupos

Pupelės yra galingas maistas, kuris padidina ištvermę dėl didelio geležies kiekio. Geležį jūsų kūnas naudoja raudoniesiems kraujo kūneliams, pernešantiems deguonį dirbant raumenis. Pupelėse taip pat yra daug baltymų, kurie sulėtina angliavandenių virškinimą ir užtikrina ilgalaikį energijos išsiskyrimą. Tradicinis derinys, pvz., Pupelės ir ryžiai, suteikia daug pastovaus energijos.

Kava

Kavos puodelis prieš pratimą turės pastebimo poveikio ištvermui dėl jo kofeino kiekio. Parodyta, kad kofeinas padidina atsparumą nuovargiui klinikinėje aplinkoje. Kofeinas stimuliuoja centrinę nervų sistemą, o tai paaiškina, kodėl tiek daug žmonių visame pasaulyje pradeda dieną su kavos puodeliu. Dr. John A. Hawley savo straipsnyje “Gydytojas ir sporto medicinos žurnalas” nurodo, kad kofeinas taip pat pagerina jūsų organizmo gebėjimą deginti kūno riebalus kaip degalus.