Ar jūsų dantys gali būti išgelbėti, jei nustosite gerti dietinę soda?

Nors dauguma žmonių supranta ryšį tarp cukraus ir danties nykimo, galbūt manote, kad geriant dietinę soda padės išspręsti šią problemą, nes dietinėje soda nėra cukraus. Bet mityboje soda dar yra rūgščių, galinčių pakenkti danties emaliui, ir kai kurie veiksmai, kuriuos galėtumėte manyti, galėtų padėti, pavyzdžiui, dantų valymas iš karto po dietinės soda, gali iš tikrųjų dar labiau pabloginti. Jei esate pažeisti dantys, vis tiek galite rizikuoti dantų praradimu net tinkamai dantų priežiūrai.

Rūgštys dietinėje soda

Remiantis tyrimų, paskelbtų 2007 m. Kovo-balandžio mėn. “Bendrosios odontologijos” numeryje, “dietos soda” sudėtyje yra rūgščių, kurios gali tiesiog ištirpinti danties emalį. Tyrėjai palygino 20 komercinių gaiviųjų gėrimų poveikį danties emaliui. Buvo išbandyti tiek cukruoti, tiek dietiniai gaivieji gėrimai, ir visi dėl to padarė tam tikrą danties emalio eroziją. Pagrindinė erozijos priežastis buvo citrinos rūgštis ir fosforo rūgštis. Jūs dažniau susidursite su ertmėmis tose srityse, kuriose danties emaliai yra išdrožos arba pjaunamos.

Burnos sveikata

Jūsų bendroji sveikata ir kiti įpročiai gali įtakoti tai, ar galite sutaupyti dantis, jei nustos gerti dietinę soda. Rūkymas yra vienas įprotis, galintis padidinti dantų ligų riziką. Pagal MayoClinic.com blogą mitybą ar piktnaudžiavimą medžiagomis padidėja gingivito arba dantenų ligos rizika. Ligos, kurios turi įtakos jūsų medžiagų apykaitai, pvz., Diabetui, jūsų organizmui sunkiau išgydyti. Jei sumažėja imunitetas nuo leukemijos ar AIDS, lėtinis burnos džiūvimas arba kai kurie vaistiniai preparatai, jums labiau tikėtina, kad turite burnos sveikatos problemų.

Emalio remontas

Pagal Wisconsin Reconstructive Implant Dentistry kai kuriais atvejais gali būti pataisyta pažeista danties emalio dalis. Porceliano vainikėliai gali pakeisti blogėjančius dantis. Mineralizuojančios medžiagos, pvz., Dantų pastos ir mineralinės skalavimai, gali padėti tais atvejais, kai emalio praradimas nustatomas anksti, o piktnaudžiavimas mitybos praktika, pvz., Geriama dietine soda, yra sustabdytas. Jei dantys yra stipriai pažeisti, gali prireikti šaknų kanalų, vainikėlių ar tiltų.

Gerti burną

Pirmoji jūsų pažangos geresnės burnos higienos strategija – nustoti gerti dietinę soda. Kitas turėtų būti apsilankymas jūsų odontologui, kuris gali įvertinti jūsų bendrą odontologijos būklę. Jūsų dantų gydytojas gali nustatyti emalio erozijos laipsnį, kurį patyrėte, ir pasiūlyti gydymą. Reguliari dantų priežiūra ir gera burnos higiena, taip pat geresni valgymo įpročiai gali padėti išvengti tolesnės žalos. Pasak daktaras Danas Petersonas iš Nebraskos, net geroji dantų priežiūra ir dietos soda pašalinimas gali neužkirsti kelio iš tolesnės erozijos ir danties praradimo.