Ar galiu vis dar susidoroti su įtrūkta riba?

Jūs patyrėte susmulkintą šonkaulį, ir dabar, kiekvieną kartą, kai jūs sulenkite ir pasukite, jūsų šerdys surišta skauda. Nors geriausias trikdžiamojo šonkaulio gydymas yra poilsis ir imobilizacija, priklausomai nuo to, kiek didelis įtrūkimas atsirado, galbūt galėsite tęsti dalį savo treniruotės. Tačiau, prieš pradėdami bet kokius pratimus, turėtumėte pasikonsultuoti su savo gydytoju ir laikytis jo nurodymų, kad išvengtumėte papildomų komplikacijų.

Jūsų skausmo lygis leis mankštintis ir fizinį aktyvumą išlaikyti. Prieš pradėdami bet kokius treniruotes, turėtumėte patikrinti gydytojo, kad įsitikintumėte, jog jūsų šonkauliai neuždengė ar nepažeisti jokių organų, kuriuos jis apsaugo. “PhysioAdvisor” svetainė rekomenduoja išvengti bet kokios veiklos, kuri kelia įtrūkio įtrūkimą, pvz., Gulintis toje pusėje arba atliekant bet kokius pratimus, dėl kurių galite ištrūkti. Poilsis yra pagrindinis skaldytų šonkaulių gydymas. Kai jūsų skausmas pasidaro, galite padidinti jūsų atliktą veiklą.

Paruoškite savo treniruotes, sustiprindami savo šerdžių narvelį su pečių ašmenimis. Šis pratimas ištiesia aplinkinius raumenis ir raiščius, padeda išlaikyti tinkamą laikyseną, leidžiančią tęsti modifikuotus treniruotes. Atsistokite tiesiai ir sulenkite rankas prie jūsų pusių 90 laipsnių kampu, o kumščiais nukreipkite į priekį. Atsikratykite savo pečių ašmenų, kiek galite, nepadidindami skausmo. Laikykitės kelias sekundes ir pakartokite 10 kartų mažiausiai tris kartus per dieną.

Gilus kvėpavimas yra gyvybiškai svarbi reabilitacijos dalis iš susiaurėjusio šonkaulio. Giliai kvėpuojant gali būti nepatogiai, bet jūs turite dirbti per tą skausmą, kad išlaikytumėte pakankamai plaučių gebėjimą atlikti bet kokią fizinę veiklą. Gilūs kvėpavimo pratimai taip pat užtikrina, kad, kai bandysite išsiaiškinti, neturėsite žlugimo plaučių. Sėdėti arba atsistoti tiesiai ir giliai kvėpuoti pro nosį, užpildydami diafragmą. Elkitės per burną. Pakartokite penkis kartus per dieną. Per treniruotes, atlikdami keletą gilių, kontroliuojamų kvėpavimų, pertraukite.

Pirmąsias porą savaičių po jūsų sužalojimo galbūt turėsite dėvėti diržą, kad užveržtumėte šonkaulius, kad išvengtumėte tolesnės žalos. Per šį laiką turėtumėte sutelkti dėmesį į žemesnio kūno treniruotes, tokias kaip kojų presai ir kojų liftai. Tęskite vaikščioti bėgimo takeliu, bet vengti didelės įtakos veiklai, pvz., Bėgimui, kad jarsite savo šerdžių narvelį. Kai prarasite sruogelę, pamažu grįžkite į viršutinio kūno pratimus. Pavyzdžiui, jei jūs pakeliate 20 svarų. Laisvas svoris prieš jūsų sužalojimą, pradėkite nuo 5-lb. Svoriai ir pamatyti, kaip jausmas. Palaipsniui padidinkite kiekį iki 8 svarų, o tada 10. Atlaisvindami atgal į savo įprastą procedūrą, jūs ir toliau išgydysite, neprarasdami daug jėgų.

Skausmas

Paruoškite

Kvėpuoti

Lengva grįžti