Ar diabetu vartotojai gali naudoti išrūgų baltymų kokteilius?

Pasak Nacionalinės pieno tarybos, išrūgų baltymai padės jums sušvelninti badą, greitai atsigauti po fizinio krūvio ir prarasti riebalų išlaikant raumenis. Išrūgų yra skysta baltymų dalis, kuri lieka pašalinus varškę arba kietą pieną. Galite naudoti išrūgų baltymą, jei sergate cukriniu diabetu. Iš tiesų, tai gali padėti jums geriau kontroliuoti cukraus kiekį kraujyje. Vis dėlto pasitarkite su gydytoju prieš pradėdami vartoti išrūgų baltymų kokteilius, ypač jei sergate cukriniu diabetu ir nustokite vartoti vaistų, kurie buvo išrašyti.

Išrūgų su savo maistu

Tyrimų su subjektais, sergančiais 2 tipo cukriniu diabetu, padidėjęs insulino atsakas po valgio su angliavandenių turinčiu maistu, kuriame buvo išrūgų baltymų milteliai, palyginti su panašiu maistu be išrūgų. Tyrėjai sumaišo miltelius į bulvių košes. Padidėjęs insulino atsakas lydėme mažesnį cukraus kiekį kraujyje po valgio. Šis poveikis gali užtrukti diabetinių vaistų poreikį ir nebuvo įrodyta, kad jis sukelia hipoglikemiją, pranešė tyrėjai 2005 m. “Amerikos klinikinės mitybos žurnalo” numeryje.

Išrūgos prieš valgį

Tyrėjai, paskelbę tyrimą 2014 m. “Diabetologia”, surastų panašius rezultatus. Dalyviai turėjo 28 proc. Mažesnį cukraus kiekį kraujyje ir 96 proc. Didesnį insulino kiekį po to, kai iš anksto gėrė išrūgų baltymų kokteilį. Ieškokite išrūgų baltymų koncentrato miltelių, kurių sudėtyje nėra pridėtų cukrų.