Ar bet kokie eteriniai aliejai gali padėti tvirtai odai?

Apžvalga

Senstant, oda nusiramina ir tampa mažiau elastinga ir linkusi į smulkias linijas, raukšles ir sustorėjimą. Saulės poveikis ir genetika taip pat gali pakenkti kolagenui ir elastinui, kurie prisideda prie odos vientisumo. Eteriniai aliejai gali padėti išlaikyti odos elastingumą ir, pasak Dianės Worwoodo, “Eterinių aliejų ir aromatinės terapijos knygos” autoriaus, “pagerina raukšles ir smulkias linijas”. Ji rekomenduoja pradėti odos priežiūros režimą, kai jauni, išlaikyti odą tvirtą. Visada sumaišykite eterinius aliejus su bazine alyva, pvz., Vitaminu E, ir nenaudokite aliejaus subtilios srities aplink akis.

Aliejai jaunajai odai

Žmonės su jaunesne oda, pvz., 20 metų amžiaus, paprastai turi tvirtą odą ir keletą raukšlių. Tačiau šie žmonės gali pasinaudoti profilaktiniu nerolių, levandų ir pankolio aliejų mišiniu, kartu su geraminu, vokiečių ramunėliais ir morkomis. Pasak “Eterinių aliejų knygos” autorės Colleen K. Dodt, šie aliejai apsaugo nuo ankstyvos senėjimo ir išlaiko odos natūralų elastingumą.

Aliejai pirmiesiems senėjimo požymiams

Tie, kurie savo 30s gali pastebėti smulkių linijų aplink burną ir ant kaktos. Nors giliai, šios linijos vėliau formuoja gilesnių linijų pamatą. “Worwood” rekomenduoja sumaišyti pačūlių, ramunėlių ir ramunėlių šalavijas su palma rosa, pankolio ir rožių, kad slėptų pradinius senėjimo požymius.

Aliejai, skirti gilesniems senėjimo požymiams

Moterys, esančios 40 metų amžiaus, gali pastebėti pernelyg didelę odą arba “juodus” aplink burną ir smaką, be gilesnių linijų per kaktą. Dodt rekomenduoja neroli, levandą ir rozmariną, sumaišytą su liokuru, pankoliu ir citrina, kad sustiprintų odą ir sumažintų gilių linijų ir raukšlių išvaizdą.

Aliejai pažangiems senėjimo požymiams

Jei odos pažeistos senėjimo požymiai, pvz., Su vyresniais nei 50 metų žmonėmis, arba su dideliu saulės žalojimu, Worwood rekomenduoja maišyti gerijaus, rožių ir violetinių lapų su levandu, galbanumi ir mirru. Šie aliejai gali padėti atkurti elastingumą, tvirtą odą ir pagerinti “krepinio popieriaus” raukšlių išvaizdą, dažnai pasitaikančią senesnei odai.