Ar 1 metų amžiaus valgyti konservuotą tuno žuvį?

Jūs galite pasiūlyti žuvį savo kūdikiui jau 6 mėnesius, praneša pediatras Frank Greer “BabyCenter” svetainėje. Tunas yra puikus pasirinkimas, nes jis yra supakuotas su maistinėmis medžiagomis. Konservuotų tunų žuvis yra lengva tarnauti ir sveikas jūsų vaiko pasirinkimas, bet kasdien jo negauna žuvies, nes jame yra gyvsidabrio, kuris gali kelti pavojų jūsų sveikatai. Žuvys taip pat yra įprastas vaikų alergenas, todėl saugokitės bet kokių alergijos požymių ir pasitarkite su pediatru.

Omega-3 riebiosios rūgštys yra gyvybiškai svarbus vaiko smegenų ir akių vystymosi elementas. Mažai maisto produktų jūsų vaikui suteiks omega-3 riebalų rūgščių, o jūsų kūnas geriausiai sugeria juos maisto produktais, o ne papildais. Konservuotuose tunuose yra 0,17-0,24 gramo omega-3 už 3-unciją, arba 24 proc. Iki 34 proc. Rekomenduojamo kiekio. Tunų žuvys taip pat yra mažai sočiųjų riebalų, turtingų aukštos kokybės baltymų ir kitų svarbių maistinių medžiagų, įskaitant B vitaminus, fosforą ir niaciną.

Gyvsidabris yra toksinas, kuris patenka į vandenynus ir upes ir tampa metilo gyvsidabrio. Žuvis sugeria metilo urodą, o jūsų kūnas jį sugeria, valgydamas žuvį. Kiek įsisavinsite, priklauso nuo gyvsidabrio kiekio žuvyje, kurią valgote. Didesnės žuvys paprastai yra didesnės nei mažesnės žuvys, o toksinai dažniausiai yra didesni kūdikiams ir mažiems vaikams. Gyvsidabris veikia kaip neurotoksinas, nes gali pažeisti jūsų vaiko smegenis ir vystytis nervų sistema. MedlinePlus teigimu, apsinuodijimas metilgyvsidabriu sukelia galvos smegenų paralyžius. Simptomai yra kurtumas, aklumas, mažos galvos apskritimas ir blogas augimas.

Apribokite savo 1 metų amžiaus valgio tunelio sugrietimą iki dviejų porcijų per savaitę ir ilgapelekius tunus iki vienos porcijos per savaitę. 1 – 2 metų amžiaus porcijos dydis yra 1 uncija. Ilgapelekis yra didesnė žuvis, taigi ji turi didesnį gyvsidabrio kiekį negu žuvų skerdyklų žuvis, naudojama norint pagaminti žuvų tunus. Tačiau patikrinkite etiketę gabalėlio šviesos tunui, nes kartais jis pagamintas iš gelsvauodegio, kuris yra didesnis gyvsidabrio. Negalima visiškai pašalinti ilgapelekio tuno iš jūsų vaiko dietos. Jame yra daugiau omega-3 nei lukšto tuno tunas, todėl laikas nuo laiko jūsų piktžolių tunus tarnauja maistinė nauda.

Žuvys yra kūdikiams ir mažiems vaikams skirtų geriausių alergiškų maisto produktų sąraše. Jei turite šeimos alergiją, pasikalbėkite su savo gydytoju prieš pašarų tunas. Nevartokite jokių kitų naujų maisto produktų įvedus žuvį ir saugokitės alergijos požymių. Simptomai yra patinimas, švokštimas, vėmimas ir viduriavimas. Jei pastebėjote ką nors, nedelsdami kreipkitės į gydytoją.

Tunų žuvų privalumai

Rizikos veiksniai

Serviso dydis

Alergijos ženklai