Alergijos alergijos simptomai

Apžvalga

Be alergijos žemės riešutams, salierų alergijos dažniau veikia amerikiečius nei nepageidaujamos reakcijos į kitus maisto produktus. Kai kurie žmonės tik turi tam tikrų metų laiku problemų su salierais. Šio tipo alerginė reakcija yra susijusi su kryžminiu reaktyvumu iki beržo ar pomidorų augalų, kurie tam tikrą ląstelių struktūrą turi su salierais. Geriamieji sindromai dažniausiai pasitaiko beržo arba pelaginių dulkių apdulkinimo sezonuose. Kiti pacientai gali atsirasti alergijos simptomų, kai valgysite virtą arba nevirtą valgomąją salierą bet kada. Pasekmės svyruoja nuo paprasto niežulio iki gyvybei pavojingo metabolinio žlugimo.

Burnos niežėjimas

Geriamieji simptomai gali reikšti salierų alergijos fizinį poveikį arba tik pradžią. Šio tipo alerginės reakcijos metu burna prasideda dilgčiojimas ar niežėjimas. Vidutiniškas niežėjimas lūpose, liežuvyje ir gerklėje įvyksta po minutėlio ar dviejų po to, kai organizmas absorbuoja aliejinių aliejų.

Veido niežėjimas

Kadangi niežėjimas gali atsirasti bet kuriuo metu, pacientai gali atsisakyti šių alergijos simptomų, nebent juos lydėtų uždegimas ir patinimas. Daugelis pacientų, kuriems yra burnos alergijos salierai, sukelia susierzinimus burnoje ir nieko daugiau. Kiti patys išsiplėtė lūpomis, liežuviu ir gerklėmis. Marylando medicinos centro universitetas praneša, kad papildomos odos sritys, pvz., Veido ir akių vokai, gali būti matomi patinimai.

Sunkumo kvėpavimas

Nors burnos alergijos simptomai paprastai lieka gerybingi, bet kuriuo metu gali atsirasti sunkesnių alerginių reakcijų. Kaip sako nacionalinis sveikatos institutas, burnos ir gerklės patinimas gali užkirsti kelią kvėpavimo takams arba sukelti jų suspaudimą. Švokštimo, kosulio ir kvėpavimo sutrikimų simptomai rodo anafilaksijos atsiradimą, alergijos salierų sukelta būklę, kuri gali greitai išaugti iki gyvybei pavojingų proporcijų. NIH pataria skambinti 911 iš karto, norint gauti paramedicininę pagalbą.

Nelygus impulsas

Anafilaksinis šokas nustatomas netrukus po valgymo salierų, nes kvėpavimo kliūtys mažina deguonies srovę visame kūne. Pacientai gali patirti lenktynių, netolygumų ar silpnų pulsų. NIH pažymi, kad painiavos, neryžtingos kalbos ir silpnumas gali būti pastebimi visos sistemos šoko požymiai, galintys sukelti sąmonės netekimą, širdies sustojimą ir mirtį.

Mažai dramatiškos alerginės reakcijos į salierą daro įtaką virškinamojo trakto ir tada išnyksta, nes alergenai išeina iš kūno. UMMC pažymi, kad šie alergijos simptomai gali prasidėti tik valandą ar ilgiau po valgio, kai pacientai staiga gali įveikti pykinimą. Nors pilvo skausmas, skrandžio spazmai, vėmimas ir viduriavimas gali būti sunkūs, visą epizodą reikia visiškai išblukti per trumpą laiką. Tačiau pacientai, kurie toliau valgo salierus, gali rizikuoti po reakcijų.

Virškinimo problemos